Broken Sword 5 - The Serpent's Curse

Broken Sword 5 - The Serpent's Curse

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 140
  • DOSYA BOYUTU 1740.80 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Revolution Software

90'lı yılların bir PC klasiği olan Broken Sword serisinin uzun süredir tutkuyla beklenen devam oyunu sonunda mobil platformlara da ulaştı.

90'lı yılların Point and Click Adventure oyunlarına doyamayanlara güzel bir haberimiz var. Broken Sword 5 sonunda Android cihazlara da ulaştı. Araştırmaya meraklı çiftin romantizm ve gerilim arasında dolaşan heyecan dolu serüvenlerinin beşinci bölümünde bu sefer yılların geçmesinden sonra Fransa'da kaza eseri bir araya gelen ikilinin yeni bir belaya bulaşması konu oluyor.

Oyun serisi senaryolarıyla dikkat çekince yıllar sonra beşinci bölümü gelen bu oyunun mobil platformlara gelmesi uzun süredir bekleniyordu. iOS bu şansa daha önce kavuştu, ancak Android kullanıcılarının da sonunda yüzü gülüyor. Gerilim, aksiyon ve ironik bir mizah anlayışını hikayesinde güzel kombine eden oyunda George ve Nico, çalınan bir tablo ve arkasında yatan cinayetin peşine düşüyor. Sır perdesini aşabilmek için kullanabileceğiniz tek şey zekanız ve gözlemleme yeteneğiniz.

Point and Click Adventure oyunları mobil cihazlarında ikinci baharlarını yaşarlarken Broken Sword gibi klasik bir serinin bu kulvara eklenmiş olması oldukça güzel bir gelişme. Benzer türlerde oyun üretenler için iyi bir rekabet zemini oluşturacak olan bu oyun sayesinde nice kaliteli oyunların mobil dünyaya geleceğini düşünüyoruz.