Cardboard

Cardboard

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,331
  • DOSYA BOYUTU 33.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Google

Cardboard, son zamanlarda oldukça popüler olan sanal gerçeklik gözlüklerini Android cihazlarınıza taşıyan ücretsiz bir Google uygulaması.

Cardboard, Android telefon ve tabletlerinizi üzerinde sanal gerçeklik gözlüğü gibi kullanabilmenizi sağlayan ücretsiz bir Google uygulaması. Uygulama ile sanal gerçeklik görüntüsü elde edebilmeniz için Android cihazlarınızdaki işletim sistemi versiyonu 4.1 ve üzeri olması gerekiyor.

Yeni uygulamalar keşfetmenizi , sanal gerçeklik deneyimi yaşamanızı ve görüntüleyici yüklemenizi sağlayan uygulama üzerindeki demo görüntüleri izleyerek eğlenebilirsiniz.

Google Earth ile istediğiniz yere uçmanızı, kendi videolarınızı büyük bir ekran izlemenizi, fotoğraflarınıza bakmanızı, rüzgarlı ya da sıcak bir gün izlemenizi ve daha bir çok şeyi sanal gerçeklik olarak deneyimlemenizi sağlayan uygulama oldukça başarılı diyebilirim.

Uygulama ile gerçekten tam olarak eğlenebilmek için Google'ın Cardboard için üretmiş olduğu karton gözlüklerden almanız ya da benzer şekilde kendinize bir kartondan gözlük yapmanız daha yararlı oluyor. Tıpkı sanal gerçeklik kafalıkları gibi olan Cardboard kafalığı sayesinde mobil cihazınıza dürbün gibi bakarak izleyeceklerinizi çok daha güzel ve kaliteli görebiliyorsunuz. Fakat bu gözlük ya da kafalık olmadan da uygulamayı kullanabilmeniz mümkün.

Google'ın da belirttiği gibi uygulamayı trafikteyken yada yürürken kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Bu şekilde kullanırsanız beklenmedik problemler yaşama ihtimaliniz bulunuyor.