Clever Dictionary

Clever Dictionary

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 635
  • DOSYA BOYUTU 68.37 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Lee Powell

Clever Dictionary uygulaması sayesinde aradığınız bilgileri kaliteli kaynaklar içerisinde aratabiliyorsunuz.

Clever Dictionary uygulaması, bilgisayarlarınızda herhangi bir bilgi veya veri araştırması yaparken kullanabileceğiniz ve pek çok kaynaktan aranan bilgiye dair sonuçları ortaya koyan ücretsiz bir program olarak yayınlanmış. Her ne kadar arayüzü çok çekici ve iyi tasarlanmış olmasa da, yeterince iş gördüğünü ve yapması gereken işi yaptığını söyleyebilirim.

Uygulamanın içerisinde bulunan araştırma kaynakları, dünya çapında kaliteli içerik üretmeleriyle bilinen kaynaklar oldukları için, getirilen sonuçlar Google aramalarında olduğu gibi ilgisiz ya da kalitesiz sonuçlara gitmiyor, tam tersi, bu bilinen düzgün kaynaklarda yer alan bilgiler önünüze çıkıyor.

Kaynaklar arasında Wikipedia, Fine Dictionary, Mobysaurus ve çok daha fazlası yer aldığı için kullanırken oldukça beğeneceğinize inanıyorum. Ayrıca, eş sesli kelimeler, zıt anlamlılar, eş anlamlılar, spesifik kelimeler gibi pek çok farklı kelime kategorisinde aramalar gerçekleştirerek sonuçlara ulaşmak da mümkün.

Tabii ki sıradan kelime sözlüğü de uygulamada mevcut. Üniversitelerin hazırladıkları İngilizce sözlüklerden faydalanan uygulama, her ne kadar Türkçe'ye tercüme yapmasa da İngilizce kelimelerin açıklamalarını yine İngilizce olarak sunuyor.

Detaylı araştırma sonuçlarına ve bilimsel bilgilere ihtiyaç duyan kullanıcıların deneyebileceklerine inandığım programın çalışması esnasında herhangi bir performans sıkıntısı da bulunmuyor ancak çalışması için internet bağlantınızın aktif olması gerektiğini unutmamalısınız. 3G ile bağlantılarda ise kotanızı istemediğiniz oranda tüketebilir. Bu nedenle dikkatli olmanızı öneriyorum.

21m