CodeCombat

CodeCombat

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11,570
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici CodeCombat

Çevrimiçi kod yazmayı öğrenme platformudur.

CodeCombat çevrimiçi kodlamayı öğrenmenize yardımcı olacak bir oyun platformu. Bilgisayar programcılığı geleceğin mesleği olarak görülen işlerden bir tanesi. Fakat herkes bu konuda eğitim alacak kadar şanslı değil.

Kodlamayı öğrenmek istiyorsanız fakat eğitim alamadıysanız çevrimiçi kurs platformlarının yanında bu tarz web tabanlı oyunlardan da faydalanabilirsiniz. Zira bu konuda günümüzde çok hızlı gelişmeler yaşanıyor.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu oyun ile derslere ihtiyacınız kalmayacak. Hem eğleneceğiniz hem de öğreneceğiniz bu uygulama ile her bölümü heyecanla oynayacak ve bitirmeye çalışacaksınız.

Platform JavaScript temel alınarak oluşturulmuş bir rol yapma oyunu olarak tanımlanabilir. Oyunda ilerlemek için kodlama yapmanız gerekiyor. Bir sonraki bölüme geçmek için bulunduğunuz bölümü anladığınızı kanıtlamalısınız. Bunun için de kendi kodunuzu yazmanız gerekiyor.

Oyunda yeni başlayanlar için tek kişilik bir mod olduğu gibi ileri seviye olanlar için bir de çevrimiçi çoklu oyunculu mod bulunuyor. Hangi yaşta olursanız olun eğlenerek kodlamayı öğreneceğiniz bu web servisini tavsiye ediyorum.