Ba Ba Dum

Ba Ba Dum

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 58
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Ba Ba Dum

Ba Ba Dum, browser üzerinde İngilizce kelime öğrenebileceğiniz harika bir internet servisidir.

Ba Ba Dum, browser üzerinden İngilizce kelime haznenizi geliştirmenize olanak tanıyan harika bir Web servisi olarak karşımıza çıkıyor. Görsel materyallerle kelimelerin aklınızda daha iyi kalmasını sağlayan serviste hem kolay bir şekilde İngilizce kelime haznenizi geliştirebilir hem de okunuşlarını sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz. Her yaştan insanın boş vakitlerinde denemesi gereken bu harika hizmete biraz daha yakından bakalım. 

Öncelikle siteye https://babadum.com/ adresini browserımıza yazarak giriş yapıyoruz. Sitenin tasarımı tamamen animasyonlardan oluşuyor ve renkli yapısıyla dikkat çekiyor. İlk girdiğimize karşımıza gelen ana menüde en yüksek skorlar, istatistikler, bağış, menü dili seçimi, hakkında, giriş yapma ve Play butonları var. Hepsinden ayrıntılı olarak bahsetmeyeceğim. Tek bilmemiz gereken şimdilik menü dilinde Türkçe'nin olmayışı. 14 dil desteği bulunan serviste maalesef Türkçe dil desteği yok. Dil öğrenme veya öğretme konusundaki gayretimiz yine sınıfta kaldı desek yanılmış olmayız. 

Servise gelelim. Ba Ba Dum'da oyuna başladığımızda manuel olarak karşımıza bir kelime geliyor ve 4 görsel materyalden hangisinin o kelimeye ait olduğunu seçerek gidebildiğimiz yere kadar gidiyoruz. Sağ üst köşede bulunan ve her doğru cevapta artan sayılar bizim bildiğimiz kelimeler. Sol üst köşede yazan 'Change Game' kısmından ise oyunu değiştirebiliyoruz. Şimdi bu oyunlardan bahsedelim:

İlk oyunumuz oyunu ilk açtığımızda karşımıza manuel olarak gelen oyun. İkinci oyun ilk oyunun sesli olanı. Karşımıza sadece görseller geliyor ve arkadan bilmemiz gereken kelimenin okunuşunu duyuyoruz. Üçüncü oyunda ise karşımızda sadece görsel var. Altta yer alan harfleri yerleştirerek o görselin ne olduğunu tanımlamamız gerekiyor. Eğer kelime hazneniz iyi değilse bunun biraz zor olduğunu söylemeliyim. Dördüncü ve son oyunumuzda ise üçüncü oyunun test mantığıyla yapılmış olanı. Çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. 

Eğer dil öğrenme konusunda istekliyseniz Ba Ba Dum'u mutlaka kullanmanızı öneririm.