Comodo Cloud Antivirus

Comodo Cloud Antivirus

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,608
  • DOSYA BOYUTU 5.16 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Comodo

Comodo Cloud Antivirus bulut tabanlı bir antivirüs yazılımıdır

Comodo Cloud Antivirus, bulut bilişimin gücünü arkasına alarak kullanıcılara kapsamlı bir virüs koruması sunan bir antivirüs programı olarak tanımlanabilir.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bu antivirüs yazılımı virüs tarama ve virüs silme gibi klasik antivirüs işlemlerini bulut teknolojisiyle birleştirerek virüslerin tanımlanmasını kolaylaştırıyor. Comodo'nun kullandığı virüs tanımlama veritabanı bulut sistem üzerinde barınıyor ve bilgisayarınızdaki virüsler bu veritabanına erişip kullanılamaz hale getiremiyorlar. Ayrıca bu virüs tabanı farklı virüs analiz motorlarının gücünü birleştiriyor. Bu sayede tek bir virüs analiz teknolojisi yerine farklı analiz sistemleri tarafından keşfedilen virüslere en hızlı şekilde müdahale edilebiliyor.

Comodo Cloud Antivirus bilgisayarınıza gerçek zamanlı koruma sunarken hem çevrimdışı hemde çevrimiçi tehditlere karşı sizi koruyor. Bilgisayarınızdaki uygulamalar, servisler ve dosyalar sürekli olarka analiz ediliyor ve size tehdit bulunduğunda uyarı mesajları veriliyor. Bunun yanında program bir program veya dosya çalıştırılmadna önce ilk olarka onu sandbox içerisinde çalıştırarak test ediyor. Bu sandbox içerisinde çalıştırılan dosya ve programların davranışları izleniyor ve zararlı bir aktivite gerçekleştirirlerse bilgisayarınızda çalıştırılmıyorlar. Sandbox küçük bir kavanoz gibi düşünülebilir. Dosyaları ilk önce bu kavanoz içerisinde çalıştırarak zararlı olup olmadıklarını görüyorsunuz ve tehdit tespit edildiğinde bu tehdit sadece kavanoz içinde kalıyor. Comodo Cloud Antivirus bu işi otomatik olarka yürütüyor.

Comodo Cloud Antivirus'ün virüs tanımlama veri tabanını güncelleştirmeniz gerekmiyor. Bu veritabanı bulut üzerinde sürekli güncel tutulduğu için otomatik olarak güncel kalıyor. Yazılımın düşük sistem yüküne sahip olması ve kullanıcı dostu Türkçe bir arayüze sahip olması programın artı yönleri arasında.