Conarium

Conarium

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 80
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Zoetrope Interactive

Conarium farklı boyutlar arasında geçiş yapacağınız bir korku oyunu

Conarium, atmosferin ön planda olduğu, sürükleyici bir hikayeye yer veren bir korku oyunu olarak tanımlanabilir.

H.P. Lovecraft'ın Deliliğin Dağlarında adlı eserinden esinlenererek hazırlanmış bir oyun olan Conarium'da bilim kurgu ve fantastik dünyalar bir araya geliyor. Oyunda doğanın kurallarına meydan okuyan 4 bilim adamının hikayesine tanık oluyoruz. Oyuna başladığımızda da Frank Gilman adlı kahramanı yönetmekteyiz. Maceramıza başladığımızda kendimizi bir odada uyanarak buluyoruz. Gözlerimizi açtığımızda tek hatırladığımız şey ise buraya gelmeden önce bir süre Antarktika'da yer alan Upuaut Üssü'nde bulunmuş olduğumuz. Yeni geldiğimiz yer ise terk edilmiş gibi görünüyor. Bize düşen görev öncelikle etrafımızı keşfederek güvende olup olmadığımızı öğrenmek, sonrasında ise başımıza neler geldiğini öğrenmek.

Conarium, tıpkı Lovecraft'ın diğer eserleri temel alınarak hazırlanmış olan diğer oyunlar gibi gerçekliği sorgulatan bir yapıya sahip. Oyunda her şey göründüğü gibi olmadığı için sıradan bir eşya bir kabusun başlangıcı olabiliyor. Ayrıca sıradan bir mekandayken bir anda fantastik boyutlara geçiş yapabiliyor, dehşet verici yaratıklarla karşılaşabiliyoruz. Fakat bütün bu tehlikelere ve sıradığı olaylara karşı kararlılığımızı koruyarak ipuçlarını toplamamız gerekiyor.

Conarium'un güzel yönü oyunun farklı sonlara yer vermesi. Bu sayede oyun kendini tekrar tekrar oynatabiliyor. Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş oyun güzel grafiklere sahip. Conarium'un minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 bit Windows 7 işletim sistemi

- 3.60 GHz Intel Core i3 4160 işlemci

- 6 GB RAM

- Nvidia GeForce GTX 480/570/670 veya ATI Radeon HD 5870/5850 ekran kartı

- DirectX 11

- 8 GB boş depolama alanı