Cppcheck

Cppcheck

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,492
  • DOSYA BOYUTU 5.59 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Daniel Marjamäki

C veya C++ ile hazırladığınız programların kodlarını kontrol etmek ve sorunları gidermek için kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu bir araç.

Cppcheck açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan bir programlama kodu kontrol programı ve özellikle programlar geliştirenlerin işine yarayacaktır. C veya C++ dillerinde programlar geliştiriyorsanız ancak yazdığınız kodların çok daha iyi olmasını istiyorsanız kullanabileceğiniz program sayesinde daha rafine sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

Zira program yazdığınız kodda yer alan hafıza sızıntılarını, uyuşmayan satırları, buffer overrun ve çok daha fazla konuda yapılan hataları kendisi tespit ediyor ve sizi uyarıyor. Böylece kod yazarken kaçırdığınız noktaları görebiliyor ve çok daha sorunsuz, verimli çalışan programlar elde edebiliyorsunuz.

Dilerseniz hazırlanan raporu HTML ve XML olarak da çıktı alabiliyorsunuz. Maalesef diğer programlama dilleri konusunda destek vermiyor ancak en sık kullanılan programlama dilinin C olduğunu dikkate alırsak pek çok programcının en büyük sıkıntılarından bir tanesini önleyecektir. Daha verimli programların kullanıcı memnuniyetini de sağladıkları dikkate alınırsa daha iyi satış olanakları için kullanmanız gerektiğine inanıyorum.