Textadept

Textadept

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 990
  • DOSYA BOYUTU 11.17 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mforal

Textadept programını kullanarak sade bir arayüzle hızlı bir şekilde programlama kodlarınızı yazabilirsiniz.

Textadept programı, programcıların bilgisayarlarında daha kolay bir şekilde kodlar yazmak için kullanabilecekleri ücretsiz programlardan bir tanesi ve kod editörü olarak güvenle kullanabiliyorsunuz. Her ne kadar ileri düzey programlama için ücretli kod editörleri daha avantajlı olsa da işe yeni başlayanların bu kadar lüksü olmayacağı için ücretsiz alternatif arayışları ortaya çıkıyor.

Textadept hızlı ve sade bir şekilde çalışabildiği için işleriniz sırasında herhangi bir engelle karşılaşmanız mümkün değil. Sadece kod yazmak ve fazladan menüler, ekranlar ve benzeri eklentilerle uğraşmak istemeyenlerin tercih edebileceğine inanıyorum.

Program temel olarak C kodları ve Lua kodları için destek sunuyor ve bu nedenle diğer dillerde kodlamalar yapmak isteyenler için biraz yetersiz kalacaktır. Tüm dillerdeki kodları yazmak mümkün ancak C ve Lua kadar geniş bir etiket ve renklendirme desteği beklenmemesi gerektiğini unutmamalısınız.

Farklı temalar ile kullanılması ise dilediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlıyor ve böylece kodlamalar çok daha kolay hale geliyor. Klavye kısayollarının kullanımını da destekleyen program sayesinde hızlı geçişler yapmak mümkün.