CPU Grab Ex

CPU Grab Ex

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 23,292
  • DOSYA BOYUTU 0.24 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici The SZ Development

CPU Grab Ex programını kullanarak bilgisayarınızın işlemcisi üzerinde stres testi uygulayabilir ve onu zorlayabilirsiniz.

CPU Grab Ex programı, bilgisayarında bulunan işlemcinin gücünü test etmek isteyen kullanıcılar için hazırlanmış ücretsiz ve kolay kullanımlı araçlardan bir tanesi. Uygulamanın temel işlevi işlemcinizi sınırlarına kadar zorlamak ve onu bir stres testine sokmak. Böylece özellikle overclock meraklıları işlemcilerinin ne kadar yük altında pes ettiğini tespit etme şansına kavuşacaklar.

Dolayısıyla hem hazırladığınız ya da satın aldığınız işlemci soğutma sisteminin verimliliğini ölçebilir, hem de overlock yani hız aşırtmanın ayarında olup olmadığını görebilirsiniz. Program işlemcinizi tam kapasitede uzun süre çalıştırabilecek şekilde ayarlanmış ve böylece karşılaşabileceğiniz tüm sorunları önünüze serebiliyor.

Ayrıca kasanızın içindeki hava dolaşımının pislik ve tozlardan dolayı engellendiğini düşünüyor ancak kasayı açmak istemiyorsanız yine stres testini kullanarak yeterli hava dolaşımının sağlanıp sağlanmadığını görebilirsiniz.

Programı tek başına kullanmak yerine işlemci sıcaklığınızı ölçen diğer ek programları da aynı anda kullanırsanız stres testleri sırasında ısı değerlerinin nasıl değiştiğini de anlık olarak görebilirsiniz. Sürekli olarak donanımlarla uğraşanlar ya da en hızlı oyun bilgisayarını oluşturmak isteyenlerin CPU Grab Ex programını seveceklerine inanıyorum.

Arayüz olarak temiz ve anlaşılır bir şekilde düzenlenmiş olan programı kullanmak için de herhangi bir bedel ödemek gerekmiyor.