CpuTemperatureAlarm

CpuTemperatureAlarm

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,911
  • DOSYA BOYUTU 0.99 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Hamidreza Bagher Oskouee

Bilgisayarınızın işlemcisinin sıcaklığını devamlı ölçmek ve sıcaklık alarmları kurmak için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızın işlemcisinin sıcaklığı, özellikle overclock işlemleri uyguluyorsanız ya da uzun süredir bilgisayarınızın kasasında güzel bir temizlik yapmadıysanız büyük ihtimalle güvenlik sınırlarını aşacak şekilde yükselecektir. İşlemci sıcaklığındaki bu yüksek artışlar zaman zaman direkt olarak donanımın yanmasına sebep olabiliyor ya da bilgisayar zamansız olarak kapanabiliyor. Dolayısıyla çok yoğun yükler altında ve bilhassa yaz mevsiminde işlemci sıcaklığını düzenli olarak kontrol etmek gerekebiliyor.

CpuTemperatureAlarm programı, işlemci sıcaklığınızı düzenli olarak kontrol edebileceğiniz ve bu konuda bir alarm desteği de sunan programlardan bir tanesi. Hem işlemcinin geneli hem de her bir çekirdek için ayrı ayrı sıcaklık bilgileri verebilmesi sayesinde daha detaylı bilgiler edinmek de mümkün oluyor.

Alarmın verileceği işlemci sıcaklığını kendiniz belirleyebiliyorsunuz ve böylece sıcaklığın sizin belirlediğiniz limitler dahilinde kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Programın arayüzü çok kolay kullanılır ve basit bir yapıda hazırlandığı için tüm detayları görmek ve ufak ayarları yapmak da hemen mümkün oluyor.

Eğer işlemcinizin sıcaklığına dair kolay ve hızlı bir program arıyorsanız göz atabileceğinize inanıyorum.