Crashlands

Crashlands

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 149
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Butterscotch Shenanigans

Crashlands hack and slash dinamiklerini kullanan bir aksiyon RPG oyunu

Crashlands oyuncuları farklı dünyaları keşfetme imkanı veren, yoğun aksiyonu eğlenceli bir oynanışla birleştirmeyi başarabilen aksiyon RPG türünde bir rol yapma oyunu olarak tanımlanabilir.

Bilim kurgu tabanlı fantastik bir hikayeye sahip olan Crashlands'da ana kahramanımız geçimini uzaydaki nakliyecilik işleriyle uğraşarak kazanan bir kahraman. Oyundaki bütün olaylar uzay gemisi sevkiyatı uyapan kahramanımızın bir yolculuğunda kaza yapmasıyla başlıyor. Kahramanımız bu nedenle galaksinin ücra köşesinde hiç tanımadığı bir gezegene çakılıyor. Bundan sonra ise etrafını keşfetmesi, karşısındaki tehlikelere karşı hayatta kalması ve bu gezegenden kurtularak teslim etmesi gereken uzay gemilerini alıcılarına yetiştirmesi gerekiyor. Biz de ona bu serüvende eşlik ediyoruz.

Crashlands'da kahramanımızla görevleri tamamlıyoruz, canavarlarla savaşıyoruz, bölüm sonu canavarlarıyla karşılaşarak güçlü silah, ekipman ve eşyaları toplayabiliyoruz. Bütün bu işleri yaptıkça kahramanımız seviye atlayabiliyor ve yeni yetenekler öğrenerek daha güçlü hale gelebiliyor. Crashlands'i klasik aksiyon RPG oyunlarından ayıran şey ise oyundaki cvrafting sistemi. Bu sistem sayesinde topladığımız eşyaları ve parçaları kullanarak kendi silahlarımızı ve ekipmanlarımızı yaratabiliyoruz.

Crashlands'te hack and slash dinamiklerinin kullanıldığı gerçek zamanlı bir savaş sistemi mevcut. Oyun boyunca aksiyonun yüksek dozda olduğu ve kolay kontrollerle oynanışın keyifli hale getirildiği söylenebilir. Retro tarzda 2 boyutlu grafiklere sahip olan Crashlands'in minimum sistem gereksinimleri de oldukça düşük ve oyun eski bilgisayarlarda bile rahatça çalışabiliyor. Crashlands minimum sistem gereksinimleri şu şekilde: 

- Windows XP işletim sistemi

- 2.0 GHZ işlemci

- 2.5 GB RAM

- 128 MB video belleğe sahip ekran kartı

- 400 MB boş depolama alanı