Dark Souls 2

Dark Souls 2

kullanıcı
 • Lisans
 • TOPLAM İNDİRME 875
 • EDİTÖR PUANI
 • Üretici FROM SOFTWARE

Dark Souls 2 başarılı bir RPG oyunudur

Dark Souls 2 kendine has yapısıyla benzerlerinden ayrılan ve oyun severlere yepyeni bir RPG tecrübesi yaşatan bir rol yapma oyunudur.

Serinin 2011 yılında yayınlanan bir önceki oyunu olan Dark Souls içeriğiyle kendinden bir hayli bahsettiren bir oyundu. Özellikle sınırları zorlayan zorluk seviyesi nedeniyle oyun farklı bir ilgi odağı olmuştu. Serinin 3. oyunu olan Dark Souls 2 ise bu tecrübeyi daha kaliteli grafikler ve geliştirilmiş yapay zeka ile zenginlenştirmekte.

Hikayesi Drangleic adlı fantastik dünyada geçen Dark Souls 2'de yaşayan bir ölü olan bir kahramanı yönetmekteyiz. Darksign adlı işaret ile damgalanmış kahramanımız kendisini bir yaşayan ölüye çeviren laneti ortadan kaldırmak için Drangleic diyarında yolculuğa çıkıyor ve biz de ona bu laneti kaldırmasında yardımcı oluyoruz. Drangleic kahramanımızın laneti kaldırabilmesi için gerekli olan ruhlarla dolu bir yerdir ve biz de maceralarımız boyunca bu ruhların peşine düşüyoruz. 

Drangleic'teki yolculuğumuzda bizim gibi ruhların peşine düşmüş diğer karakterlere de rastlıyoruz. Oyuna başlarken kendi yönettiğimiz kahramanımızı şekillendirebilmemize imkan tanınıyor. İlk olarak kahramanımızın cinsiyetini ve fiziksel özelliklerini belirliyoruz. Daha sonra ise oyundaki istatistiklerimizi ve kullanacağımız eşyaları belirleyen yetenek ve sınıf seçimine geçiyoruz. Dark Souls 2 açık dünya yapısına sahip olan bir oyun. Ounun geniş haritasında keşfedilecek çok sayıda ilginç yaratık ve gizem bizleri beklemekte. 3. şahıs bakış açısından oynanan oyun karakter modellemelerinde gayet başarılı bir iş çıkarıyor.

Dark Souls 2'de aksiyon ve RPG bir arada sunuluyor. Gerçek zamanlı savaşlara yer veren oyunda düşmanlarımızı yendikçe ruh topluyoruz ve bu ruhları kahramanımızı geliştirmek için kullanıyoruz.

Dark Souls 2'de ölüm ciddi şekilde cezalandırılmakta. Oyunda öldüğümüzde yaktığımız son ateşten oyuna başlamakla kalmıyoruz, kazandığımız ruhları kaybederek maksimum sağlık puanımızın bir kısmını kullanamıyoruz. Oyunda her bölümün sonunda bizi heyecan verici bölüm sonu canavarları beklemekte.

Dark Souls 2'de kahramanımıza birçok silah ve zırh seçeneği sunuluyor. Bu silah ve zırhları yine topladığımız ruhları kullanarak satın alabiliyoruz; bunun yanında yine ruhları kullanarak bu silah vve zırhları geliştirmemize imkan tanınıyor.

Dark Souls 2'nin  minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

 • 64 bit işletim sistemi:
  Servis Pack 2 yüklü Vista, Service Pack 1 yüklü Windows 7 veya Windows 8
 • 3.2 GHZ hızında AMD Phenom 2 X2 555 veya 3.17 GHZ hızında Intel Pentium Core 2 Duo E8500
 • 2 GB RAM
 • Nvidia GeForce 9600GT veya ATI Radeon HD 5870 ekran kartı
 • DirectX 9.0c
 • 14 GB boş sabit disk alanı

Çoklu oyuncu moduna da sahip olan Dark Souls 2 sürükleyici hikayesi ve sunduğu farklı rol yapma oyunu tecrübesiyle hoşunuza gidecek bir oyun.