Data ON-OFF

Data ON-OFF

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 276
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Safe Download Ltd.

Data ON-OFF telefonunuzun internet akışını düzenleyen, daha az internet harcamanıza yarayan yardımcı mobil bir uygulama.

Akıllı telefonlar üzerinden internete bağlanmak oldukça sıkıntılı bir hal almış durumda. Çünkü yaptığımız her işlemde internetimizin data paketinde azalmalar oluyor ve zamanla ay sonunu nasıl getirebileceğimizi düşünmeye başlıyoruz. Özellikle wi-fi ve mobil veri arasındaki geçişleri verimli olarak yapamıyorsanız Data ON-OFF tam size göre.

Ücretsiz olarak Android kullanıcıları için sunulan bu uygulama sayesinde mobil verilerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Yerine göre wi-fi yerine göre de operatörünüzün size özel hazırladığı mobil veri paketini kullanabilirsiniz. Bu sayede film izlerken unutkanlıktan aniden data veri paketinizin bitmesi gibi bir acı durum sizi beklemiyor olacak.

Telefonunuzun ana ekranına bir widget ekleyerek size kısayol oluşturan Data ON-OFF, bu kısayol sayesinde internetinizi açıp kapatma imkanı sağlıyor. Özellikle 4G ve 3G arasında geçişler için kullanılması planlanan bu uygulamaya çok yakında Türkiye'de çok ihtiyaç olabilir. (Malum 4.5G'ye geçiyoruz.) Bunun yanı sıra uygulama, bataryanızdaki şarj azaldığında otomatik olarak internetinizi kapıyor ve telefonunuzun daha uzun süre açık kalmasına imkan sağlıyor. Ayrıca gün içerisinde yaptığınız internet harcamalarını da rapor haline getirerek size bilgi veriyor.

Telefonunuzda yer kaplamayan, fazla bir şekilde RAM'inizi sömürmeyen bu uygulamayı denemenizde fayda var.