Dead by Daylight

Dead by Daylight

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 4,049
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Behaviour Digital Inc.

Dead by Daylight çok oyunculu olarak oynanan bir korku oyunudur

Dead by Daylight eğer farklı bir korku oyunu deneyimi yaşamak isterseniz beğeninizi kazanabilecek bir online hayatta kalma oyunu olarak tanımlanabilir.

Günümüzde yaygın olarak tek kişilik hikayeye yer veren korku oyunlarıyla karşılaşıyoruz; fakat Dead by Daylight, ilginç bir yapı sunarak fark yaratıyor. Oyun tamamen çok oyunculu olarka tasarlanmış. Dead by Daylight'ta bir oyuncu cani bir katilin veya paranormal bir varlığın yerine geçiyor ve ona özel güçler veriliyor. Diğer dört oyuncu ise bu katilden veya canavardan kaçarak hayatta kalmaya çalışıyor. Oyuncular tek başlarına hareket edebilseler de takım halinde oynayıp iyi iletişim kurduklarında işleri kolaylaşabiliyor.

Dead by Daylight ezbere dayalı olarak oynayabileceğiniz bir oyun değil; çünkü her oturumdaki harita rastgele bir düzenle yaratılıyor. Yani oyunu her oynadığınızda haritadaki eşyaların yeri değişiyor. Ayrıca oyuna başladığınız nokta da her seferinde farklılık gösteriyor.

Dead by Daylight'ta katil olarak oynayan ve hayatta kalmaya çalışan insanlar olarak oynayan oyuncuların kendi özel karakter gelişim sistemi bulunuyor. Oyun boyunca birçok öğenin kilidini açabiliyor ve kendi oyun stilinizi oluşturabiliyorsunuz.

Dead by Daylight'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde listelenmekte:

- 64 bit Windows 7 işletim sistemi

- Intel Core i3 4170 veya AMD FX 8120 işlemci

- 8 GB RAM

- DirectX 11 uyumlu 1 GB GeForce GTX 460 veya AMD HD 6850 ekran kartı

- DirectX 11

- DirectX 11 uyumlu ses kartı

- 15 GB boş depolama alanı

- İnternet bağlantısı