Debian noroot

Debian noroot

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,420
  • DOSYA BOYUTU 14.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici pelya

Debian noroot, Android telefon ve tabletleriniz üzerine root atmadan Linux işletim kurabilmenizi sağlayan yararlı bir Android uygulaması.

Debian noroot, Linux işletim sistemini Android telefon ve tabletlerine kurmak isteyen kullanıcılara yardım etmek için geliştirilen oldukça yararlı, pratik ve ücretsiz bir uygulama.

Normal şartlar altında Linux işletim sistemini Android mobil cihazlarınıza kurmak mümkün fakat bu işlem için Android cihazınızı rootlamanız gerekiyor. Root olmadan Linux yükleme işlemi yapabilmenizi mümkün kılan Debian noroot'un en belirgin ve öne çıkan özelliği de bu.

Uygulama ile birlikte Android mobil cihazınıza Debian Wheezy yükleniyor. Linux'ün yüklenmesi için cihazınızda 600 MB'lık bir boşluk olması gerekiyor. Ayrıca uygulama ile Linux işletim sistemini SD karta yükleme şansınız yok. Yani cihazınızın kendi hafızasında yer yok ise, açmanız gerekiyor.

Debian'ın tam sürümü olmayan uygulama Debian uygulamalarını çalıştırmanızı sağlayan mini bir versiyon olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca uygulama Debian'ın resmi bir uygulaması da değil. Fakat sorunsuz çalışan ve güvenli bir uygulama olduğunu da söyleyebilirim.

Android cihaza Linux yükleme gibi işlemleri zaten yeterli bilgi seviyesine sahip kullanıcılar yapacağından ya da ihtiyacı olan kullanıcılar yapacağından, standart bir Android kullanıcısı iseniz bu uygulamayı yüklemenizi tavsiye etmiyorum.

Android işletim sistemi sürümünüz 4.4 veya daha eski bir versiyon uygulamayı silerseniz tekrar yükleme şansınız bulunmuyor. Bu nedenle ihtiyacınız var ise silmeden yaşadığınız problemi çözmeye çalışmanızı öneririm. Android 5.0 ve üzeri işletim sistemlerinde bu sorun düzeltildi. Bu nedenle uygulamayı silseniz bile daha sonra tekrar yükleyebiliyorsunuz.

Android telefon ve tabletlerinize Root atmadan Linux işletim sistemi yükleme fırsatı sunan Debian noroot, ihtiyacınız olan bir uygulama ise kesinlikle göz atmanızda fayda var.