Display Tester

Display Tester

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 317
  • DOSYA BOYUTU 5.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici gombosdev

Display Tester ile Android cihazınızın ekranını renk ve ölü piksel arızalarına karşı test edebilirsiniz

Display Tester Android cihazınızın ekranını detaylı olarak ölü piksel testine sokmanıza ve birçok farklı hataya karşı denetlemenize imkan tanıyan ücretsiz bir ekran testi uygulamasıdır.

Birçok LED ve LCD ekranda karşılaşılabilen ölü piksel sıkıntısı ekranda yer alan bir noktanın renk komutlarına tepki vermemesi anlamına gelmektedir. Bu piksel ekrandaki renkler değişse bile sabit bir renkte kalmaktadır. Bu nedenle ekranınızda ölü bir nokta varmış gibi görünür. Sıkça karşılaşılan bu durum özenerek aldığınız cihazınızın ekranında belirdiğinde can sıkıcı olmaktadır.

İşte Display Tester kullanarak ölü piksel test etme işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Bu sayede yeni aldığınız Android cihazın ekranında ölü piksel olup olmadığını tespit edebiliriz. Uygulama bunun yanında ekranınızın hatalarını ve yeteneklerini denetleyebilen birçok farklı test de içermektedir. Display Tester ile çoklu dokunmatik testi yapabilmek mümkündür. Bu sayede ekranınızın dokunmatik özelliğinin hassasiyeti denetlenebilmektedir. Bunun yanında temel renkler teste tabi tutularak kontrast, gamma ve saturation gibi değerler ölçümlenir.

Display Tester'ın sunduğu görüş açısı testi ekranınıza farklı açılardan baktığınızda yaşanan kalite kaybını ölçmenize yardımcı olmaktadır. EğerAndroid cihazınızın ekranındaki hataları kapsamlı olarak test edebileceğiniz bir araç arıyorsanız Display Tester tam aradığınız uygulamadır.