Drive Icon Changer

Drive Icon Changer

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,652
  • DOSYA BOYUTU 0.75 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Drive Icon Changer ile sabit disk sürücülerinizin simgelerini değiştirebilirsiniz

Drive Icon Changer bilgisayarınıza bağlı olan sabit sürücülerin Windows işletim sisteminde yer alan simgelerini değiştirmenize olanak sağlayan ücretsiz bir ikon değiştime programıdır.

Drive Icon Changer sabit disk simgesi değiştirme işlemini oldukça kolay bir hale getirmekte. Windows'un standart olarak kullandığı sabit disk ikonları normalde her sabit disk için aynı görünümdedir. Eğer birden fazla sabit diske sahipseniz bu durum biraz karışıklık yaratabilmektedir. Arşivlediğiniz farklı dosyaların bulunduğu sabit diskleri Drive Icon Changer kullanarak arşivlediğiniz dosya türüne göre işaretleyebilirsiniz ve karışıklığın önüne geçebilirsiniz. 

Drive Icon Changer kullanarak ikon değiştirme işlemini gerçekleştirmek için programı çalıştırarak ilk önce simge değiştirme işleminin uygulanacağı sabit diski seçmeli, sonrasında bilgisayarınızdaki .ico formatındaki ikon dosyasının dosya konumunu bulmalı ve "Change" tuşuna tıklamalısınız.

Eğer .ico uzantılı ikon dosyalarına sahip değilseniz .jpg, .bmp veya .gif gibi uzantılara sahip resim dosyalarının uzantılarını .ico şeklinde değiştirerek .ico formatlı ikonlar yaratabilirsiniz.