Ekesinti

Ekesinti

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 319
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Digital Hurrah

Ekesinti mobil uygulaması, elektrik kesintisi olacak iller / ilçeleri önceden bildiriyor.

Ekesinti, AKEDAŞ ile ELDER iş birliğiyle hayata geçirilen, Türkiye’de yapılan planlı elektrik kesintilerini, elektrik kesintisi olacak yerleri bildiren bir mobil uygulama. Android telefonunuza ücretsiz indirip kullanabileceğiniz elektrik kesinti bildirim uygulamasıyla bulunduğunuz ilçe için kesinti haberini 48 saat öncesinden alabiliyorsunuz.

Mobil platformda eşi benzerine rastlamadığımız elektrik kesintisi uyarı uygulamasıyla bulunduğunuz mahalledeki kesintiyi 48 saat önceden cep telefonunuza gelen bildirimle öğrenebiliyorsunuz. Kesintiden 30 dakika önce bir hatırlatma gönderildiğinden telefonunuza elektrikli aletlerinize zarar gelmemesi veya işinizin yarım kalmaması açısından önceden önlemenizi alabiliyorsunuz.

Türkiye’deki tüm planlı elektrik kesintilerini Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği kısa adıyla ELDER üzerinden görmeniz aslında mümkün ancak Ekesinti uygulaması sayesinde bilgisayar başında olmanız gerekmiyor. 81 il ve 970 ilçeden sağlanan kesinti bilgileri telefonunuza gönderiliyor.

Konum tabanlı çalışan, kullanıcıya il ve ilçe seçim seçeneği de sunan Ekesinti mobil uygulaması, haberdar olunmayan elektrik kesintilerinin hem günlük yaşamda hem de iş hayatında ciddi sorunlara yol açmasının önüne geçiyor.