Ezan Vakti

Ezan Vakti

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,275
  • DOSYA BOYUTU 1.5 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Furkan Tektaş

Bulunduğunuz konumdaki ezan vakitlerini Android cihazınızla öğrenmek için bu küçük uygulamayı kullanabilirsiniz.

Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz ve namaz vakitlerinizi kaçırmanızı önleyebilecek uygulamalardan bir tanesi de Ezan Vakti uygulaması ve adından da anlayabileceğiniz gibi ne zaman ezan okunacağınızı size bildirebiliyor.

Uygulama içerisinde Türkiye'nin tüm illerindeki ezan saatleri bulunuyor ve bu saatler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerinden alınmaktadır. Dilerseniz her seferinde uygulamayı açmak yerine widget özelliğini kullanarak telefonunuzun ana ekranında da bir sonraki namaz vaktini görebilme şansınız var. Hem ezan saatini hem de o saate ne kadar kaldığını size gösterebilen uygulamanın pil tüketimi de olabildiğince düşük ve sisteminizi etkilemeyecek şekilde düzenlenmiş.

Eğer bu konuda karmaşık ve onlarca menü sahibi uygulamalardan sıkıldıysanız ve sade, gösterişsiz uygulamalar arıyorsanız kesinlikle denemenizi öneriyorum. Şehir değişikliği gerçekleştirdiğinizde uygulamada kayıtlı olan şehrinizi de yeniden değiştirebilir ve gittiğiniz yere göre namaz saatlerini öğrenebilirsiniz. Maalesef şimdilik uygulama içerisinde diğer ülkelerdeki ezan saatleri belirtilmemektedir.