Fallout 4

Fallout 4

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 3,126
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Bethesda Softworks

Fallout 4 efsane RPG serisinin son oyunudur

Fallout 4, bilgisayarlarımızda ilk olarak 90'lı yıllarda oynadığımız Fallout serisinin son oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Fallout oyunlarının herbiri RPG türünde çığır açmış ve yayınlandığı dönemlerde ödüller kazanmış yapımlardı. Serinin ilk iki oyunu strateji oyunlarına benzer şekilde izometrik kamera açısıyla oynanıyordu ve sıra tabanlı bir savaş sistemi bu oyunlarda tercih ediliyordu. Fallout serisinin 3. oyununda tamamen farklı bir yapıya geçilmişti. Artık 3 boyutlu bir rol yapma oyunu halini alan Fallout 3 aynı zamanda gerçek zamanlı savaş sistemini de beraberinde getirmişti. Fallout serisi artık çok daha gerçekçi bir hal almıştı. Serinin 3. oyununda Fallout  evreninin post-apokaliptik dünyasına ayak basıyorduk ve bu dünyayı kendi gözlerimizden görebiliyorduk.Bu da oyuncunun oyunu daha gerçekçi bir şekilde tecrübe etmesini sağlıyordu.

Fallout 4 de tıpkı Fallout 3 gibi 3 boyutlu ve açık dünya tabanlı bir RPG olarak geliştirilmiş bir oyun. Fallout 4'te Skyrim gibi 2011 yılında çıktığında ödülleri silip süpürmüş olan Bethesda'nın imzası bulunmak da. Bu bile oyunun heyecan doğurucu bir yapım olmasına yetiyor.

Fallout 4 de önceki Fallout oyunları gibi nükleer bir felaket sonrası ele alınan alternatif bir dünya hikayesini konu alıyor. Günümüz teknolojisiyle geliştirilen oyunda çok daha yüksek kaliteye sahip grafikler ve daha geniş bir açık dünya bizi beklemekte. Eğer RPG oyunlarını oynamaktan hoşlanan bir oyun severseniz Fallout 4'ü kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.