Fantasica

Fantasica

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 351
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Mobage

Dünyanın en çok oynanan kule savunma oyunlarından biri olan Fantasica, zengin RPG dünyası ve retro oyun tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Fantasica, Final Fantasy serisinin 2 boyutlu oyunlarını tasarlayan kadronun da arkasında olduğu Japonya'dan çıkma çılgın mı çılgın bir kule savunma oyunu. Oyunda onadığınız karakterler birer kule değil. Fantastik kahramalarla yaratık akınlarını durdurduğunuz bu oyunda size başlangıç için 3 tarot kartı sunuluyor. Bu 3 tarot kartlarında büyücü, savaşçı ve okçu olmak üzere, 3 tane başlangıç karakteri var. Birini seçip başladığınız oyunda karakterleri seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekilde:

Savaşçı
Sadece yerden ve sudan gelen saldırılara karşı savaşabilen bu karakter hem yüksek bir saldırı hızına sahip hem de ciddi hasar veriyor.

Okçu
Hava, kara ve deniz tanımayan ve herkese saldıran okçu, savaşçıya nispeten daha yavaş saldırıyor. Hasarı karada ve suda diğer sınıflara oranla daha düşük olsa da havada uçanlara karşı okçu en iyi seçim.

Büyücü
Her tarafa saldırabilen başka bir karakter olan büyücü, yavaş bir saldırı hızına sahip ama havada saldırı hariç her tarafa en yüksek hasarı veriyor.

Oyuna hayran olan geniş kitle, spesifik detayları tüm inceliklerine kadar anlatan wikialar eşliğinde üretici firmanın sağlamadığı bilgiyi sunuyor ve birbiriyle kapışan geniş bir kitle her gün multiplayer özelliğinden faydalanıyor. Oyun sizi tatmin ettiyse şimdiki haber tam size göre. Fantasica, sürekli güncellenen yeni senaryo paketleriyle gün geçtikçe büyüyor. Her ne kadar ek paketleri ücretli olsa da, ilk 3 bölümlerinden ücretsiz oynayarak devamı için para ödemek isteyip istemeyeceğinize karar veriyorsunuz. 

Kısaca toparlamak gerekiyorsa, Fantasica, RPG ve kule savunma oyunlarının en popüler tercihlerinden biri ve kaliteden ödün vermeyen oyun yapısı ile yeni gelen paketler uzum ömürlü bir oyun keyfi vaadediyor.