Folder Vault

Folder Vault

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 920
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Gear Box Computers

Folder Vault, bilgisayarınız üzerindeki klasör ve dosyaları korumak için şifreleyebileceğiniz ücretsiz bir güvenlik çözümüdür.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Alternatif programlar bulabileceğiniz Şifreleme kategorimize göz atabilirsiniz.

Folder Vault, klasör ve dosyalarınızı izinsiz girişlere veya meraklı gözlere karşı korumak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir güvenlik ve şifreleme programıdır.

Özellikle aynı bilgisayarı başkalarıyla paylaşmak zorunda kaldığınız durumlarda, Folder Vault ile kendi özel klasörlerinizi ve kişisel verilerinizi şifreleyerek koruma şansına sahip olabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay olan programın kurulumunu tamamladıktan sonra ilk kez çalıştırdığınız zaman belirleyeceğiniz yönetici şifresi yardımıyla dosya ve klasörlerinizi koruyacaksınız. Bu nedenle bu şifreyi iyi belirlemeli ve unutmamalısınız.

Şifre belirleme işlemini tamamladıktan sonra karşınıza gelen pencere üzerine istediğiniz dosya ve klasörleri sürükleyerek veya dosya yöneticisini yardımıyla dosya ve klasörlerinizi program içerisine aktararak gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Arayüzü oldukça sade ve anlaşılır olan Folder Vault üzerinde bulunan butonlar yardımıyla dosyalarınızı şifreleyebilir, gizleyebilir veya yönetici şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Hack önleme özelliğine de sahip olan program, üç başarısız giriş denemesinden sonra kendisini otomatik olarak kapatır ve isterseniz sonrasında bilgisayarınızın kendisini otomatik olarak kapatmasını veya kilitlemesini sağlayabilirsiniz.

Sistem kaynaklarını neredeyse hiç yormayan Folder Vault, dosya ve klasör güvenliği konusunda kullanıcılara oldukça başarılı bir çözüm sunmatakdır.