Frostpunk

Frostpunk

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 1,401
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici 11 bit studios

Frostpunk, hayatta kalma ögeleri kullanan strateji oyunudur.

Frostpunk, küçük bir topluluğun hayatta kalmaya çalıştığı bir strateji oyunudur. 

11 bit Studios tarafından geliştirilen yeni strateji oyunu Frostpunk, küçük bir toplulukla birlikte hayatta kalmaya çalıştığımız bir yapım olarak ön plana çıkıyor. Oyunda, buzlar altında kalmış bir dünyada 50 kişilik bir insan toğluluğuyla yaşamımızı idame ettirmeye çalışıyoruz. Oyunun başlangıcında, küçük bir çukurun ortasına yerleştirilmiş bir jeneratörü tamir ederek göreve adım atıyoruz. Çukurun çevresindeki madenleri toplayarak önce çevreye ısı veren jeneratörü çalışır hale getiriyor, sonrasında diğer geliştirmeleri yaparak, topluluğumuzu geliştiriyoruz. 

Frostpunk, sunduğu çeşitlilikle birlikte gerçek bir strateji oyunu olduğunu bizlere hatırlatırken, uzun süre oyuna bağlı kalmamızı sağlıyor. Yani maden toplama ve binaları geliştirmeden ibaret gibi görünen oyun, iyi kurgulanmış oyun içi ekonomisiyle oyuncuyu kendine bağlamayı başarıyor ve önüne uzun vadeli görevler koyarak, oynanış süresini bir hayli yukarıya çıkarıyor. 

Kendisine oynayacak yeni bir strateji oyunu arayanlar için kesinlikle göz atılması gereken oyunların başına oturan Frostpunk, strateji oyunları arasında sivrilebilecek türde.