gif2apng

gif2apng

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,521
  • DOSYA BOYUTU 0.10 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Max Stepin

Elinizdeki GIF animasyonlarını hareketli PNG dosyalarına dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir araç.

Gif2apng programı oldukça kolay bir kullanıma sahip ve sadece tek bir işlev gerçekleştirebilen uygulamalardan bir tanesi. Son zamanlarda hareketli GIF resimlerinin yanında hareketli PNG resimleri de oldukça popüler hale gelmeye başladı ve gif2apng programı da bu hareketli GIF animasyonlarını PNG animasyonlarına dönüştürebilmek için kullanılıyor.

Genellikle pek çok kullanıcı hareketli PNG dosyalarının boyutlarının oldukça büyük olduğunu düşünür ancak programı kullanırken fark edebileceğiniz gibi tam tersi bir şekilde GIF dosyalarından çok daha küçük boyutlu dosyalar yaratabiliyor ve böylece alandan da tasarruf ederek internette animasyonlarınızı en kolay şekilde paylaşmanıza yardımcı oluyor.

Programın aynı zamanda komut satırı desteği de sunması sayesinde MS-DOS arayüzüne alışkın olan kullanıcılar da istedikleri gibi kullanabilirler. Animasyonlarınızın 7zip ve Zopfli gibi çeşitli sıkıştırma algoritmaları ile sıkıştırılması gibi seçenekler de programda yer alıyor ve böylece gereksiz alan kaplayan dosyalarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. aPNG formatına bir şans vermeniz iyi olacaktır. Zira hareketli GIF'lerden daha fazla renk desteği ve daha küçük dosya boyutu sayesinde gelecekte internetteki hareketli animasyonların büyük kısmı bu formata kaymaya başlayacaktır.