GrabTaxi

GrabTaxi

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 24
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici GrabTaxi Holdings

GrabTaxi, taksiye ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda oldukça işinize yarayacak harika bir Android uygulaması.

GrabTaxi, Android telefonunuzdan arama yapmadan, adres vermeden taksi ve özel araç çağırabileceğiniz uygulamalardan biri. Her ne kadar şu anda ülkemizde tam olarak kullanılamasa da ilerleyen zamanlarda Uber gibi kullanıma açılacağını düşünüyorum.

Zor durumda kaldığınız vakit taksi gibi özel araç çağırmanız gerektiğinde telefon edip paketinizden harcamanıza, yerinizi tarif etmenize gerek yok. GrabTaxi uygulaması sayesinde dilediğiniz yere adres bilgilerinizi vermeden araç çağırabiliyorsunuz. Konum bilgilerinizi otomatik olarak alabilen uygulamada bulunduğunuz yerden gideceğiniz yere olan uzaklığınızı görebiliyor, şoförü gerçek zamanlı olarak harita üzerinden takip edebiliyorsunuz. Böylelikle de “Taksi yolda mı?” sorusu tarihe karışmış oluyor.

Taksi haricinde mesafe ve konfor düşkünlüğünüze bağlı olarak farklı türde araçları da çağırabileceğiniz uygulamanın kullanımı da oldukça pratik. Kayıt işlemlerinizi (isminiz, telefon numaranız gibi bir kereye mahsus verdiğiniz bilgiler) yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Konumunuz otomatik olarak tespit edildiğinden tek yapmanız gereken gideceğiniz yeri girmek, aracınızı belirlemek. Uygulama bu noktadan sonra uygun sürücüleri arıyor. Sürücünün araç numarasından, cep telefonu numarasına kadar tüm bilgilerini ulaşabiliyor ve daha önce de dediğim gibi haritadan size ne kadar yaklaştığını izleyebiliyorsunuz.

Özellikle taksilerde dalgınlık hali eşya unutma sorununa da sürücüye doğrudan ulaşabilme imkanı sunarak halleden GrabTaxi’nin mobil uygulamasının Türkiye’de tam manasıyla kullanılabilir olmadığını hatırlatayım.