Pusula

Pusula

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 73,946
  • DOSYA BOYUTU 3.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici gabenative

Android akıllı telefon ve tabletinizde kullanabileceğiniz güzel görünümlü ve kaliteli bir ücretsiz pusula uygulaması.

Android için hazırlanan Pusula adlı, adından da anlayabileceğiniz gibi bir pusula görevi gören bu uygulama hem güzel görünümü, yüksek çözünürlüğü ile ilgi çekiyor hem de oldukça hızlı açılan yapısı sayesinde ihtiyacınız olduğunda hiç beklemeden yönünüzü belirlemenizi sağlıyor. Pusula uygulaması sayesinde, telefonunuzdan sorunsuz pusula kullanabilirsiniz.

Wi-Fi kablosuz bağlantı ve GPS'den faydalanabilen uygulama hem gerçek kuzey yönünü hem de manyetik kuzeyi hesaplayıp size gösterebiliyor. SD kartınıza da kurulabilmesi sayesinde telefonunuzun hafızasında yer kaplamıyor.

Ücretsiz olan uygulama içerisinde rahatsız edici olmayacak şekilde yerleştirilmiş reklamlara da sahip. Özellikle sahip olduğu yüksek çözünürlüklü görseller sayesinde pusulaya bakmayı keyifli bir işlem haline de getirebiliyor ve rahat okunabilmesi sayesinde sizi zorlamıyor.

Pusula Nasıl İndiririm?

Pusula uygulaması indir demek için ilk olarak üst tarafta duran "indir" tuşuna basmanız gerekiyor. Bu tuşa bastıktan sonra indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ardından karşınıza çıkan sayfada indir dedikten sonra uygulama indirilmeye başlanacak.

İndirme işlemi bittikten sonra otomatik kurulum başlayacak. Kurulum işleminin bitmesine müteakip, uygulamanın ana ekranınızda belirdiğini göreceksiniz. Bu da yükleme işleminin sorunsuz şekilde tamamlandığını gösteriyor.

Pusula Uygulaması Nasıl Kullanılır?

  • Pusula uygulaması indir işlemi bittikten sonra uygulamanın üzerine tıkladıktan sonra uygulamanın açıldığını göreceksiniz.
  • Uygulama sizden birkaç farklı izin isteyecek. Bu izinler hem konum hem de GPS servislerini kullanmak için isteniyor. 
  • Dahası bu uygulamalar Wi-Fi ağına bağlıysanız yani modemle internet kullanıyorsanız, buradan da yardım alıyorlar. 
  • İnternetiniz olmasa da GPS servisleri sayesinde yönünüzü görebiliyorsunuz. 
  • Fakat çevrenizde çok fazla manyetik alan varsa, Pusula tam çalışmayabilir. Buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Pusula Hangi Yönü Gösterir?

Gerçek pusulalar, dünyanın manyetik alanından yardım alarak çalışırlar. Bu manyetik alanla çalışan orijinal pusulalar, her zmaan Kuzey yönünü gösterirler. Genelde ekranda kırmızı okla kuzey yönü bulunmaya çalışılır. 

Pusulalarda genelde iki farklı ok bulunur. Zeminde bulunan kırmızı ok Kuzeyi gösterir. Diğer ok ise tam olarak baktığınız yeri gösterir. Hareket eden oku tam olarak kırmızı okun üstüne getirirseniz, yönünüz Kuzeye dönmüş olur. 

Tam olarak Kuzeye döndüğünüzde sağ tarafınız Doğuyu sol tarafınız Batıyı arkanız ise Güneyi göstermiş olur. Buna göre harita üzerinden ya da farklı yöntemlerle yönünüzü bulabilirsiniz.