Guild Wars 2

Guild Wars 2

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 4,793
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici ArenaNet

Guild Wars 2 oldukça başarılı bir MMO oyunudur

Guild Wars 2 World of Warcraft'ın en dişli rakipleri arasında yer alan ve Diablo ve Diablo 2 gibi oyunların yapımında emeği geçmiş geliştiriciler tarafından geliştirilmiş olan MMO-RPG türünde bir online rol yapma oyunudur.

Guild Wars 2'nin hikayesi gizemlerle dolu bir fantastik dünya olan Tyria'da geçmektedir. Tyria yüzyıllar önce yerin altında dinlenmekte olan ejderhaların uyanmasıyla kaosa sürüklenmiş, yıkım ve ölüm etrafta hakim olmuştur. Bu yıkım süreci Tyria halklarını etkisi altına almış ve her yerde kol gezen tehlike nedeniyle ırklar savunmalarını güçlendirme ve savaş işçiliklerini ve savaş yeteneklerini güçlendirme ihtiyacı hissetmiştir. Bir zamanlar Tyria'nın egemen ırkı olan insanlar yaşananlar ve ölümler nedeniyle gittikçe güç kaybetmiş, hakimiyetlerlerini kaybetmişlerdir.

Guild Wars 2'de yer alan beş ırktan birini seçerek ejderhalara karşı savaşmak amacıyla ırkları birleştirebilme yeteneğine sahip Destiny's Edge loncasının eski üyelerini bir araya getirmeye çalışıyoruz. Oyunda yer alan ırklar şunlardır:

İnsanlar:

Kendi anayurtlarını, güvenliklerini ve eski ihtişamlarını kaybeden insanlar Guild Wars 2'de tekrar eski şanlı günlerine dönmek istiyorlar. Bu yolculuklarında ise en önemli yardımcıları zor anlarda dayanmalarını sağlayan umut etme ve kararlılık yetenekleridir.

Charr:

Agresif bir kedi benzeri ırk olan Charr ırkı savaşın içinde evrimleşmiş ve bu doğa onları her an tehlikeye hazır ve yırtıcı hale getirmiştir. Savaş sanatında ustalaşan bu ırk Tyria üzerinde güç ve hakimiyetten başka birşeyi hedeflememektedir.

Sylvari:

Doğanın bir parçası olarak ortaya çıkmış bu ırk gizemli bir ağacın tohumları olarak Tyria'da baş göstermiştir. Savaşta ve serüvenlerinde dengeyi bulmaya çalışan bu ırk yaratılış amaçlarını, bir rüya etrafında odaklanan birlikteliklerini ve büyü yeteneklerini keşfetmek için Tyria'ya ayak basıyor

Asura:

Asura ırkı minik ve sevimli görüntüye sahip olan, büyü ve bilim sanatını çok iyi bir şekilde inceleyerek kullanabilen bir ırktır. Tyria'nın en akıllı sakinleri olan Asura halkı görünüşte küçük olsalar da oldukça büyük işler yapmaktadırlar.

Norn:

Norn ırkı buzulların zorlu şartlarında yaşamayı başarabilen üstün dayanıklılığa sahip Barbar ırkıdır. Soğuk, onlara dayanıklılığı ve kararlılığı öğretmiştir; bu nedenle Buz Ejderhası'nın onları anavatanlarından sürmüş olmasına rağmen tümgüçleriyle savaşmaya devam etmektedirler. Norn'ların en büyük özelliklerinden biri şekil değiştirebilmeleri ve doğanın güçlü sakinlerinin yeteneklerinden yararlanabilmeleridir.

Guild Wars 2'yi satın almanız oyunu oynayabilmeniz için yeterlidir. Oyun herhangi bir aylık ödeme vs. gerektirmemektedir. Guild Wars 2 düzenli olarak çıkarılan indirilebilir içeriklerle beslenerek ilgiyi sürekli canlı tutmaktadır.