Hexiled

Hexiled

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 11
  • DOSYA BOYUTU 80.50 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Triplezero

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir kelime oyunudur.

Hexiled, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz farklı bir kelime oyunudur. Kelime oyunu deyince aklımıza ya klasik kelime bulma ya da Scrabble tarzı oyunlar geliyor. Hexiled bu önyargınızı kırmayı başaracak bir oyun diyebilirim.

Enteresan bir oyun yapısına sahip olan Hexiled, ismini İngilizce "exiled" ve "hexagon" kelimelerinin birleşiminden almış. Yani altıgen kutucukların olduğu bir yerde sürgün edilmiş durumdasınız diye çevirebilirim.

İsmindeki kelime oyununun dışında kendisi de gayet orijinal bir oyun olan Hexiled'da amacınız ortadaki boşluktan başlayacak şekilde dışarıya doğru kelimeler üreterek bu altıgen hapisten kendinizi kurtarmak diyebilirim.

Sürekli olarak ürettiğini yeni kelimelerin en az bir karesinin boşluğa değmesi gerekiyor. Bu şekilde dışa doğru yeni kelimeleri seçerek bir yol oluşturmaya ve bu altıgen peteği kırmaya çalışıyorsunuz. Oyun İngilizce olduğu için İngilizce bilmeniz gerekiyor.

Oyun anlatırken karmaşıkmış gibi görünse de aslında hiç değil. Zaten oyunun başında çıkan tutorial size nasıl oynayacağınızı anlatıyor. Böylece herhangi bir sıkıntı çekmeden oyunun nasıl oynandığını öğrenebiliyorsunuz.

Hexiled'da dört farklı oyun modu var. Escape modunda size verilen süre içerisinde altıgen petekten kaçmaya çalışıyorsunuz. Explore modunda süre limiti yok, en uzun kelimeleri bularak en yüksek puanı almaya çalışıyorsunuz. Survive modunda sürekli yeni kelime bularak sürenizi artırmaya çalışıyorsunuz. Discover modunda ise sınıra olabildiğince az kelime ile ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Farklı ve orijinal bir kelime oyunu olan Hexiled'ı denemenizi tavsiye ediyorum.