İEÜ AR

İEÜ AR

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 234
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici İzmir Ekonomi Üniversitesi

İEÜ AR uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan okul ilanlarını ve fakülte bilgilerini artırılmış gerçekliği kullanarak inceleyebilirsiniz.

İEÜ AR uygulaması, İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından hazırlanmış bir sanal gerçeklik uygulaması olarak karşımıza çıktı ve Android akıllı telefon yahut tabletlerde kolaylıkla kullanılabiliyor. Ücretsiz olarak sunulan ve öğrencilerin çok kolay bir şekilde tüm aradıkları bilgilere erişmelerine izin veren uygulama, interaktif bir deneyimi bilgi kapasitesiyle bir araya getirerek oldukça hoş anlar yaşatıyor diyebilirim.

Uygulamanın en temel işlevi, üniversite tarafından hazırlanmış olan broşür ve ilanları uygulamayı kullanarak cihazınızın kamerasıyla taratarak size o ilana dair gelişmiş bir bilgi edinme deneyimi sunması. Örneğin, tarattığınız broşürün üzerindeki roket resmini uygulamayı kullanarak tarattığınızda, bu roketi kullanarak eğlence amaçlı tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz. İçerisinde Mars görseli bulunan ilanları taratınca ise daha bilgilendirici içerikleri bulabiliyorsunuz. Taratılan nesnelerin ekranınızda üç boyutlu olarak canlanmaları sayesinde keyifli bir vakit geçireceğinize de eminim.

Hem Roket hem de Mars objeleri için hazırlanan farklı türde içerikler mevcut olduğundan ve bu içeriklere küçük oyunlarla ulaşım sağlandığından dolayı işinizin oldukça kolay olacağını da belirtmek gerek. Zaman zaman düzenlenen çeşitli kampanyalar sayesinde görevleri tamamlayarak ödüllere ulaşmanız da mümkün hale geliyor.

Sanal objenizi kullanarak hem fakültelere ve bölümlere, hem de ilanlara ve okulunuza dair edinmek istediğiniz diğer bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Eğer arttırılmış gerçeklik deneyimini yaşamak ve daha etkili bir şekilde üniversitenizin sunduğu olanaklardan faydalanmak istiyorsanız İEÜ AR'ye göz atmadan geçmeyin.