Immunos

Immunos

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 2,328
  • DOSYA BOYUTU 2.82 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Immunos

Immunos ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır

Eğer sisteminize bulaşan kötü amaçlı yazılımlar ve virüs temizleme, trojan silme gibi konularda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız Immunos ihtiyacınızı karşılayabilecek ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır.

Her internet kullanıcısı indirdiği dosyalar yoluyla açık olarak veya sistemlerine sızan hackerlar nedeniyle gizli olarak güvenlik tehlikesi altındadır. Bunların yanında USB bellekler ve harici disklerden de sisteme virüs bulaşması oldukça muhtemeldir. İşte bu gibi durumlarda sisteme bulaşan virüsleri tespit etme ve virüs silme işlemini gerçekleştirecek bir yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır.

Immunos virüs tarama ve silme işlemlerini oldukça düşük sistem kaynakları kullanarak gerçekleştirebilen bir yazılımdır. Böylece sisteminize yük olmayarak performansını aşağı çekmeyen Immunos rahat bir kullanım tecrübesi yaşatmaktadır. Immunos basit bir arayüz barındırarak gereksiz sekmeler veya menülerle uğraşmadan ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur.

Immunos kullanıcının belirleyeceği klasörleri, sabit disklerin tamamını, harici diskleri ve USB bellekleri tarayabilmektedir. Çok uzun süremeyen virüs tarama işlemi sonrası Immunos kullanıcıya bir rapor sunar. Tespit edilen virüsler, taranan dosyalar ve klasörler bu listede görüntülenebilmektedir. Immunos virüsten etkilenen dosyaları tespit ettiğinde tercihlerinize göre otomatik olarak farklı işlemler yürütebilir. Bu dosyaları direkt olarak silme, seçeceğiniz bir klasörde saklama veya sadece görüntüleme seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Immunos sık yayınlanan güncellemeler sayesinde yeni virüslere karşı sizi korumaktadır. Programı dilerseniz kendiniz güncelleyebilir, dilerseniz otomatik güncelleştirmeleri açarak birkaç günde bir güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Program kurulum esnasında tarayıcı anasayfanızı ve varsayılan arama motorunuzu değiştirebilecek eklentiler yükleme önerisinde bulunmaktadır. Programı çalıştırabilmek için bu eklentileri yüklemenize gerek yoktur. Eğer bu eklentilerden etkilendiyseniz aşağıdaki yazılımları kullanarak tarayıcılarınızı varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz: