IsMyHdOK

IsMyHdOK

kullanıcı

IsMyHdOK ile disk performansınızı kolayca ölçebilirsiniz

IsMyHdOK kullanıcılara sabit disk veya SSD hızı ölçme konusunda yardımcı olan bir disk hızı ölçme yazılımıdır.

Bilgisayarlarınıza tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz bu küçük ve kullanışlı araç sayesinde sabit diskiniziniz veya SSD'nizin gerçekte ne kadar okuma ve yazma hızına sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. SSD'ler ve sabit diskler farklı okuma ve yazma hızlarına sahip olabiliyorlar. Özellikle SSD'lerde bu hızlar ön plana çıkıyor. Fakat SSD'lerin üzerlerinde yazan okuma ve yazma hızları en iyi şartlarda elde edilebilen maksimum okuma ve yazma hızlarıdır. Bu hızlar farklı dosyaları okuyup yazarken veya bilgisayar donanımınıza göre değişiklik gösterebiliyor. İşte bu gerçek hızı IsMyHdOK kullanarak ölçebiliyor ve SSD hız testi gerçekleştirebiliyorsunuz.

IsMyHdOK basit bir arayüze sahip. Yazılım bilgisayarınızda bağlı olan disklerin okuma ve yazma hızlarını ayrı ayrı test edebiliyor. Bu test farklı boyuttaki dosya parçalarında gerçekleştiriliyor ve size ortalama bir benchmark sonucu veriliyor.

IsMyHdOK ile disk hızınızı test etmek için test etmek istediğiniz sürücüyü seçerek test türünü belirliyorsunuz. Sonrasında "Start" tuşuna bastığınızda test başlıyor. Programı çalıştırmak için kurulum yapmanıza gerek yok.