ISO Compressor

ISO Compressor

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 3,999
  • DOSYA BOYUTU 1.66 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici isocompressor.com

ISO Compressor, ISO arşiv dosyalarını sıkıştırarak boyutlarını daha da küçültebileceğiniz bir sıkıştırma programıdır.

ISO Compressor, Windows kullanıcılarının bilgisayarları üzerinde bulunan ISO görüntü dosyalarını CSO formatında sıkıştırarak boyutlarını küçültebilecekleri ve ekstra sabit disk alanı kazanabilecekleri kullanışlı bir ISO dosyası sıkıştırma programıdır.

Özellikle PlayStation ve Wii gibi taşınabilir cihaz sahiplerinin oyunlarına ait görüntü dosyalarını cihazları üzerinde daha az yer kaplayacak şekilde sıkıştırarak saklamaları için oldukça ideal bir program olan ISO Compressor, bu noktada taşınabilir cihaz sahiplerine gerçekten ideal bir çözüm sunmaktadır.

Oldukça sade bir arayüze sahip olan programın kullanımı da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken sıkıştırmak istediğiniz PlayStation veya Wii iSO dosyalarını seçmek ve CSO olarak kaydedeceğiniz klasörü belirledikten sonra sıkıştırma işlemine başlamaktır. Kullanıcılara 9 farklı sıkıştırma seçeneği sunan program ile 1 ve 9 arasında seçeceğiniz sıkıştırma seviyesine göre dosya boyutunu hızlı bir şekilde daha az sıkıştırabilir veya daha yavaş şekilde daha çok sıkıştırabilirsiniz.

Sıkıştırma işleminin tersini yani sıkıştırılmış CSO dosyalarını açarak ISO dosyalarını geri getirme işlemini de yine ISO Compressor yardımıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Disk alanından tasarruf etmek için ISO dosyalarını sıkıştırarak CSO formatına dönüştüren ücretsiz bir program olan ISO Compressor'u özellikle Wii ve PlayStation sahiplerinin mutlaka denemelerini öneriyorum.