K-MAC

K-MAC

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 25,445
  • DOSYA BOYUTU 0.67 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici M. Neset Kabakli

Bilgisayarınızda bulunan ağ bağdaştırıcılarının MAC adreslerini değiştirmek için bu programı kullanabilirsiniz.

MAC adresleri, bilgisayarlarımızda bulunan ağ bağdaştırıcı donanımların kendilerine özel isimleri denilebilir. Bu isimler normalde değiştirilemez oldukları için genellikle ağ engelleme işlemlerinde IP adreslerinden daha etkili sonuçlar verirler ve bu nedenle ağ izinleri MAC adresleri üzerinden düzenlenir. Fakat bazı durumlarda engellenen kullanıcıların yeniden ağlara veya internete giriş yapmak istemeleri tabii ki olağan ve bunu sağlayabilmek için MAC adresinin değiştirilebilmesi gerekiyor.

K-MAC programı, tam da bu iş için kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi ve istediğiniz ağ bağdaştırıcı cihazın MAC adresini anında ve otomatik olarak değiştirebilmenize olanak tanıyor. Kullanıcı arayüzü sadece tek bir ekrandan oluştuğu için kullanırken herhangi bir zorlukla karşılaşacağınızı sanmıyorum ve MAC adresiniz bu ekrandan direkt olarak değiştirilebilir durumda. Hem eski hem de yeni MAC adresinizi görmek de bu ekran vasıtasıyla mümkün hale geliyor.

Eğer birden fazla ağ bağdaştırıcısına sahipseniz istediğinizi seçebiliyor ve her birinin MAC adresini ayrı ayrı değiştirebiliyorsunuz. İsteyen kullanıcılar yeni MAC adreslerini yeniden eski orijinale döndürmek isterlerse bunu da hemen geri yükleme seçeneğini kullanarak gerçekleştirebilirler. Fakat uygulamayı çalıştırırken sistem yöneticisi olarak çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.