K-Sketch

K-Sketch

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,604
  • DOSYA BOYUTU 4.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Richard C. Davis

K-Sketch ile 2 boyutlu çizimlerinizi kolayca animasyonlara dönüştürebilirsiniz

K-Sketch kullanıcılara program aracılığıyla oluşturacakları 2 boyutlu çizimleri kullanarak hareketli animasyonlar yaratma imkanı veren bir animasyon programıdır.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yazılım olan K-Sketch sayesinde tıpkı kağıt ve kalemle çizim yapıyormuşçasına nesneler çizebiliyorsunuz ve bu nesnelere pratik bir şekilde hareketlilik kazandırabiliyorsunuz. Böylece hızlı ve kolay bir şekilde 2 boyutlu animasyonlar oluşturabiliyorsunuz.

Normalde 2 boyutlu da olsa animasyonlar oluşturmak için tercih edilen yazılımlar oldukça karmaşık yapılara sahip olabiliyorlar. Eğer bu tür programları daha önceden kullanmamış bir kullanıcıysanız animasyonlar oluşturmak sizin için bir bilmece olabiliyor. Bu nedenle yazılım sektöründe animasyon oluşturmayı basitleştirecek ve her seviyeden kullanıcıya hitap edebilecek bir yazılıma ihtiyaç duyulmaktaydı. İşte K-Sketch tam da bu ihtiyacı karşılıyor ve bu konuda oldukça başarılı.

K-Sketch ile animasyon oluşturma işine bir örnek vermek gerekirse; bir rampadan atlayan bir araba çizdiğinizi düşünün. Öncelike kalem ile arabanızı ve rampayı çiziyorsunuz. Sonrasında ise sıra bu arabaya hareket kazandırmaya geliyor. Çizdiğiniz arabanın üzerine tıklayarak arabayı hareket ettirdiğinizde ve rampanın üzerine yönlendirdiğinizde program rampayı algılayaran arabanın rampanın üzerinden uçtuğun bir animasyon oluşturuyor. Dahası bu animasyonu patlama efekti gibi farklı öğelerle zenginleştirebiliyorsunuz. Bunun için animasyonu kare kare yürüterek istediğiniz kareye istediğiniz çizimi ekleyebilmektesiniz.

K-Sketch sunduğu kullanım kolaylığı ile animasyon yaratmayı oldukça eğlenceli hale getirebilen bir yazılım.

 

ARTILAR

Kullanım kolaylığı

Sade ve kullanıcı dostu arayüz