Kalkules

Kalkules

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 10,174
  • DOSYA BOYUTU 1.95 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Jardo

Bilimsel ve gelişmiş bir hesap makinesi programı arıyorsanız grafik bile çizebilen bu uygulamayı indirmeyi unutmayın.

Kalkules programı bilimsel araştırmalar için hesaplamalar yapmak isteyenlerin deneyebilecekleri ücretsiz hesap makinesi programlarından bir tanesi. Pek de geleneksel olmayan araçları içerisinde barındıran bu hesap makinesi uygulaması, Windows’un standart bilimsel hesap makinesini yetersiz bulanlar ve diğer ücretli yazılımlara para vermek istemeyenler için kullanılabilecek en iyi araçlardan bir tanesi.

Sadece hesap yapabilme değil aynı zamanda grafik çizebilme yeteneği de olan uygulama bu yönüyle tezlerinizde ve projelerinizde kullanabileceğiniz görselleri anında yaratmanıza izin veriyor. Karmaşık sayılar ve modülo sayıları da hesaplayabilen ve binary, octal, decimal ve hexadecimal hesaplara imkan tanıyan uygulama polinomlar için dahi destek veriyor.

Geniş aritmetik goniometrik ve hiperbolik fonksiyonlara sahip olan Kalkules, içerisinde hazır sabitleri de barındırıyor ve akıllı yüzde hesaplama sistemi ile işlerinizi oldukça kolaylaştırabilecek yeteneğe sahip. Performans olarak da tatminkar bir yapıya sahip olan programın bilimsel çalışmalar ve matematik alanı ile ilgilenenler için uygun olduğunu söylemek mümkün. Yeni sürümlerinde de yeni özellikler kazanan bu gelişmiş hesap makinesini indirmeyi unutmayın.