Kodbank

Kodbank

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 758
  • DOSYA BOYUTU 8.06 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tamindir

Kodbank programından faydalanarak yazdığınız programlama veya web tasarım kodlarını yedekleyebilir, daha sonra kolayca bulabilirsiniz.

Kodbank programı, program geliştirme ve programlama kodu yazma üzerine işler yapanların faydalanabilecekleri kod depolama araçları arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak sunulması sayesinde sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Arayüzünün oldukça basit ve sade olması sayesinde kodlarınızı kaydetmek, yeniden bulmak ve kullanmak gibi tüm işlemlerin sorunsuzca gerçekleştirilebildiğini de belirtmek gerek.

Genel olarak kod yazma işlemleri sırasında, kullanılan kodların yeniden yazılmak yerine bulunarak tekrar kullanıldıklarını biliyoruz. Fakat bilhassa düzenli çalışamayan programcıların veya web tasarımcılarının eski kodlarını yeniden bulmaya çalışmakta zorlandıkları da ortada.

Kodbank ise bu sorunun üstesinden gelebilmeniz için eski kodlarınızı hemen depolama alanınıza aktarmanızı, daha sonra çeşitli arama ve listeleme seçeneklerini kullanarak onlara ulaşabilmenizi sağlıyor. Hem yerel depolama hem de sunucularda kod depolama işlevleri sayesinde çok yönlü olduğunu söyleyebileceğim program, neredeyse tüm programlama dilleri konusunda da destek sunuyor.

İlk çalışması esnasında internet bağlantısı ve kayıt gerektiren uygulama, daha sonraki çalışmalarda internet bağlantısı olmadan da çalışabiliyor ancak internetle giriş yapmanız halinde daha geniş bir kod havuzuna erişim sağlayabiliyorsunuz.

Eğer kodlarınızı yedeklemek konusunda sorunlar yaşıyor ve onlara her zaman en hızlı şekilde ulaşmak istiyorsanız göz atmadan geçmeyin derim. Yerli yapım bir uygulama olduğu için programın arayüzü de Türkçe olarak düzenlenmiş.