Lockdown WP Admin

Lockdown WP Admin

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 93
  • DOSYA BOYUTU 0.02 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Sean Fisher

Lockdown WP Admin eklentisini kullanarak, WordPress sitenizin yönetim paneli adresinin uzantısını değiştirebilrsiniz.

WordPress sistemi için geliştirilen Lockdown WP Admin eklentisi sayesinde, varsayılan olarak gelen yönetim paneli adresini kendi istediğiniz şekilde değiştirerek sitenizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Dünyanın en çok kullanılan blog sistemlerinden olan WordPress’in yönetim paneli, varsayılan olarak /wp-admin şeklinde geliyor. Pek çok kullanıcı bu adresi nasıl değiştireceğini bilmezken, kötü amaçlı kişilerin de hedefi haline gelebiliyor. Bu adresi elle değiştirmek her ne kadar kolay olsa da, bu konuda acemi olan kişilere çok zor bir iş gibi gelebilir. İşte tam bu noktada devreye giren Lockdown WP Admin eklentisi, çok basit adımlarla yönetim paneli adresini değiştirmenizi sağlıyor.

Eklentinin kurulum adımlarını geçtikten sonra, sol taraftaki menüde yer alan eklenti sayfasına giriş yapıyoruz. Bu sayfa içerisinde yer alan “Yes, please hide WP Admin from the user when they aren’t logged in” yazan kutucuğu işaretliyoruz ve hemen ardından altta bulunan input alanına değiştirmek istediğiniz uzantıyı yazıyoruz. Yapılan değişiklikleri kaydettikten sonra artık değiştirmiş olduğunuz uzantıyı kullanarak yönetim paneline erişebilirsiniz.