MacGyver Deadly Descent

MacGyver Deadly Descent

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 141
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici FairPlay Media

MacGyver'ın dizilerinden gördüğünüz bulmacaları çözmek istediğiniz oldu mu? Bu oyunda bulmacaları hazırlayan kişi bizzat dizinin arkasındaki beyin Lee David Zlotoff.

Çocukken MacGyver izleyen nesil çoluk çocuğa karışmış olsa da MacGyver kült bir seri olarak her zaman akıllarda kalacaktır. Yine de işini sağlama almak isteyen oyun dünyası bizlere en ufak araç gereçlerle tehikeli bulmacaları çözen bu adamla kavuşturuyor. Oyunun isminde MacGyver geçse bile bölümler arası çizgi romanları andırır sinematikler haricinde göremediğiniz kahramanı oynuyorsunuz. Oyun sizin bakış açınızdan oynanıyor. Dolayısısyla kafasını bulmacalarla patlatması gereken kişi yine sizsiniz.

MacGyver Deadly Descent'in hikayesine göre dünyaya tehdit saçan bir bilgisayar virüsünü yok etmeniz gerekiyor ve bunu başarabilmek adına gizli D.A.W.N laboratuvarlarına bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Bu görevi üstlenirken karşınıza çıkacak 6 farklı bulmaca türünde hafızanızı, düşünce hızınızı ve yaratıcılığınızı en üst safhaya kadar zorlamanız gerekebilir. Olur da geçemediğiniz bölümler varsa, oyun içinden indirilebilen bir hile uygulaması da mevcut. En azından sonrasında çözmeniz gereken bulmacalara ulaşamayıp sinirlerinize dokunup vaktinizi alan bir görev varsa bu özelliği denemeye değer.

3 boyutlu animasyonları haricinde herhangi bir bulmaca oyunundan farklı gözükmeyen arayüzüne aldanmamakta fayda var. Zira oyunu öne çıkaran şey görseller değil. Çözmeniz gerken bulmacaların kalitesinin yüksek olduğunu belirtebilmek adına oyun bize çılgın bir detay veriyor. MacGyver dizisinin arkasındaki beyin olan Lee David Zlotoff bulmacaları bizzat kendi hazırlamış. Dolayısıyla MacGyver Deadly Descent, dizi ekibinin çalışmasına hayran olan kitlenin kaçırmaması gereken interaktif bir deneyim.