Macrium Reflect Free Edition

Macrium Reflect Free Edition

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,739
  • DOSYA BOYUTU 3.38 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Paramount Software UK Ltd

Macrium Reflect programını kullanarak kolayca sabit disklerinizdeki bölümlerin yedeklerini alabilirsiniz.

Macrium Reflect programı, bilgisayarınızda bulunan sabit disk bölümlerinizin birer yedeğini almak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kullanımı kolay programlardan bir tanesi. Böylece verilerinizin her zaman yedekli ve güvenli bir halde saklanmasını sağlayabiliyorsunuz ve aldığınız yedekleri birden fazla farklı depolama cihazı üzerinde saklayabiliyorsunuz.

Önemli dosyaların her an bir teknik arıza ya da virüs tehdidi karşısında kaybolabileceğini düşünürseniz, işletim sisteminiz dahil olmak üzere tüm disk bölümünü yedeklemenin önemini farkedebilirsiniz. Bir imaj dosyasında saklanan yedekler, böylece aynen geri yüklenebilir ve sağlıklı bir şekilde döndürülebilir olarak yer alıyorlar.

Ayrıca alınan yedeğin harddisk bölümü kadar yer kaplayacağını düşünürsek, programın sıkıştırma yeteneğinin de oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla sıkıştırılmış olarak saklanan yedeklerinizin başka cihazlara kopyalanmaları da daha hızlı ve kolay olacaktır.

Kullanıcı arayüzü karmaşık olmayan ve bir kaç dakika içerisinde tüm bilmeniz gerekenleri anlamanıza olanak tanıyan program, yedek alma işlemine hemen başlayabilmenizi sağlıyor. Ayrıca zamanlanmış görevler sayesinde siz hiç dokunmadan belli aralıklarla yedeklerin otomatik olarak alınmasını da sağlayabilirsiniz. Ücretsiz ve kaliteli bir yedek alma uygulaması arayanların kesinlikle göz atmasını öneriyorum.