Malmath

Malmath

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 1,020
  • DOSYA BOYUTU 5.90 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MalMath

Malmath uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan matematik sorularının çözümlerini inceleyebiliyorsunuz.

Malmath uygulaması, matematik sorularını kolayca çözebilmek ve daha sonra çözüm adımlarını inceleyebilmek için kullanabileceğiniz bir uygulamalı hesap makinesi diyebilirim. Android akıllı telefon ve tablet sahipleri için hazırlanmış olan uygulama, ücretsiz olarak sunuluyor ve çalışırken herhangi bir şekilde internet bağlantısı gerektirmemesi sayesinde pek çok öğrencinin ve matematik meraklısının da işine yarayacaktır.

Uygulamayı kullanarak cebir, denklemler, logaritma, trigonometri, limitler, türev ve integralleri çözebiliyor, çözüme baktıktan sonra adım adım hangi işlemlerin gerçekleştirildiğini de görebiliyorsunuz. Ancak maalesef bazı uygulamalarda olduğu gibi fotoğraf çekerek matematik sorusu çözümü bulma opsiyonu Malmath’ta mevcut değil ve sorunun denklemini içerisindeki butonları kullanarak yazmak gerekiyor.

Uygulamada yer alan açıklamaların oldukça yeterli olmaları ve Türkçe desteği sayesinde kullanımınız esnasında herhangi bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum. Aynı zamanda grafik çizim desteği de sunması sayesinde çözümde grafiğe ihtiyaç duymanız durumunda sonuç grafiğini inceleyebiliyor, dilerseniz deftere de geçirebiliyorsunuz.

Çalışması esnasında herhangi bir soruna sahip olmayan uygulama, verimli bir şekilde çözümleri ekrana getiriyor ancak gereğinden karmaşık sorular üretmeniz halinde çözümsüzlüklerle de karşılaşabilirsiniz. Uygulamanın kendi başına soru yaratabilme özelliği ise kendinizi test etmek istiyorsanız göz atmadan geçmemeniz gereken yanları arasında yer alıyor.

Sonuç ve grafikleri kaydetmek veya sosyal ağlar yahut iletişim uygulamaları üzerinden paylaşmak da Malmath’ın sunduğu destekler arasında. Öğrenciler ve matematikle uğraşanlar göz atmadan geçmesinler derim.