MarcoPolo Weather

MarcoPolo Weather

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 29
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MarcoPolo Learning, Inc.

MarcoPolo Weather sayesinde çocuklar farklı hava ve iklim koşulları hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

MarcoPolo Weather, Android tablet ve akıllı telefonlar üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış eğlenceli bir eğitim uygulaması. Çocukların hoşuna gidecek bir yapıya sahip olan MarcoPolo Weather sayesinde farklı iklim koşulları ve hava durumları hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

MarcoPolo Weather'ı bir uygulama olarak düşünmek pek doğru olmaz çünkü sahip olduğu öğeler ve etkileşimli yapısı sayesinde adeta bir oyun gibi çalışıyor. Bu da çocukların uzun süreler boyunca sıkılmadan ilgilenebilecekleri anlamına geliyor.

Uygulamada gökkuşağı, fırtına, kar fırtınası, yağmur ve kar gibi farklı doğa olayları bulunuyor. Ekrandaki sevimli karakterler bulundukları iklim koşullarına göre tepkiler veriyorlar. Üç farklı karakter mevcut ve dilediğimiz seçme şansına sahibiz.

Bu karakterler tamamen bizimle etkileşim halindeler. Yağmur yağdığında ellerine şemsiye verebiliyor, soğukta kaldıklarında onlara sıcak içecekler içirebiliyoruz. Uygulamada 55 adet tam etkileşimli obje bulunuyor. Bu bakımdan epey zengin bir kullanım deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz.

MarcoPolo Weather, çocukları için hem eğitici hem de eğlenceli bir oyun arayan ebeveynlerin denemesi gereken seçeneklerden birisi.