Memory Size Counter

Memory Size Counter

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 810
  • DOSYA BOYUTU 0.05 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici sunamo

Memory Size Counter programı sayesinde bilgisayarınızın bellek kullanımına dair tüm detayları görebilirsiniz.

Memory Size Counter programı, bilgisayarınızdaki varolan işlemlerin ne kadar hafıza tükettiğini ortaya koyan ücretsiz bir program. Normalde Windows içerisinden zaten bu detayları görebilmenize rağmen yeni başlayan kullanıcılar için bu yöntem bazen karmaşık ya da zor gelebiliyor. Memory Size Counter sayesinde direkt olarak aktif işlemlerin kullanım istatistiklerini görmeniz mümkün hale geliyor.

Bazen bilgisayarlara bulaşan virüsler nedeniyle görev yöneticisinin açılamayabiliyor ve hangi işlemlerin ram harcadığını görmek mümkün olmuyor. Bu gibi sınırlayıcı durumlarda da başarılı bir şekilde çalışabilen program sayesinde sorunların tespiti de daha kolay hale gelebiliyor. Aynı zamanda herhangi bir kurulum gerektirmemesi nedeniyle kolayca flaş disklerinizde taşıyabilir ve başka bilgisayarlarda da çalıştırabilirsiniz.

Programın temel hazırlanma amacı bilgisayarınızda çalışan internet tarayıcılarının hafıza detaylarını ortaya çıkarmak olduğu için, diğer programlar hakkındaki genel bilgilerin aksine tarayıcılar için biraz daha fazla detay ve bir kaç işlem sunabiliyor. Bu nedenle bilgisayarının hafızası yetersiz olup da internet tarayıcılarından şüphelenenlerin de işine yarayabileceğini söyleyebilirim.

Eğer sistem belleğinin işleyişindeki potansiyel sorunlara karşı önlem almak isterseniz bilgisayarınızda bulunması gerektiğini unutmayın.