Merhaba Umut

Merhaba Umut

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 90
  • DOSYA BOYUTU 34 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Turkcell

Anadili Arapça olan kullanıcılar, Türkiye'de daha kolay iletişim kurabileceği içeriklere ulaşabilirler.

Merhaba Umut uygulaması, turistik olarak ya da mecburi sebeplerle Türkiye’de yaşayacak olan kişilerin daha kolay iletişim kurmalarına yardımcı oluyor.

Turkcell, sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiği Merhaba Umut adlı Android uygulamasıyla anadili Arapça olan ve çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’de yaşamaya başlayan kişilerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Sözlükten ziyade, daha çok günlük yaşamda ihtiyaç olabilecek temel bilgilere odaklanan uygulamada en çok kullanılan kelime ve cümleler yer alıyor. Buna ek olarak da cümleler ve kelimeler görsel ögelerle destekleniyor ve hem yazılı hem de sesli telaffuzuna ulaşılabiliyor.

Türkçe’yi ne kadar öğrendiğinize dair küçük testler de sunan uygulamada Arama özelliğini kullanarak, ihtiyacınız olan cümleleri ve sözcükleri pratik bir şekilde bulabiliyorsunuz. Günlük yaşamda ihtiyaç duyulan sözcük ve kelimeler dışında resmi işlemler, eğitim, seyahat, sağlık, barınma ve destek hizmetleri gibi pek çok konuda da önemli bilgiler sunan Merhaba Umut uygulamasında size en yakın, hastane, banka, camii, polis merkezi, otobüs durakları, resmi kurumlar gibi önemli yerleri görüntüleyebiliyor ve aynı zamanda adres tarifi alabiliyorsunuz.