MFCPUStresser

MFCPUStresser

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 673
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Michael Fatzi

MFCPUStresser programını kullanarak bilgisayarınızın işlemcisi üzerinde kolayca stres testleri gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Kurulum dosyası zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

Bilgisayarlarında sık sık overclock yani hız aşırtma operasyonları gerçekleştirenlerin ya da soğutma sistemlerini test etmek isteyenlerin başvurdukları en popüler işlemlerden bir tanesi de işlemci üzerinde uygulanan stres testleri olarak karşımıza çıkıyor. Stres testleri sayesinde işlemci performansının en son noktasına kadar zorlanabiliyor ve böylece gerçekleştirilen hız aşırtmanın verimliliği, sorunsuzluğu ve sıcaklık kontrolü gerçekleştirilebiliyor.

Özellikle uç noktalarda yapılan overclock işlemlerinin kullanıma geçmeden önce test edilmesi gerekliliğine karşılık olarak üretilmiş olan MFCPUStresser programı, işlemcinizin istediğiniz düzeyde yük altına alınmasına imkan tanıyor ve böylece aşama aşama stres testinizi yapabilirsiniz.

Kolay kullanılır bir arayüze sahip olan program, temel olarak tek bir ekrandan oluşuyor ve bu ekranda işlemciye ne kadar yük vermek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz yük miktarını sabit tuttuğunuz müddetçe aralıksız olarak aynı işlemler sürdürülüyor.

Ancak bilhassa ilk defa stres testi uygulayacak olan deneyimsiz kullanıcıların işlemcilerini tam kapasite durumunda çok uzun sürelerle tutmamalarını öneriyoruz. Zira aşırı güç tüketimi ve ısınma neticesinde ortaya çıkabilecek sorunlar direkt olarak işlemciye zarar verebileceği gibi anakart yahut diğer donanımlar için de kalıcı zararlar ortaya çıkarabilir.

İşlemci stres testleri için göz atmayı unutmamanız gereken programlardan birisi olduğuna inanıyorum.