MIUI ROM

MIUI ROM

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 5,650
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Xiaomi

MIUI ROM ile Android işletim sistemli cihazlarınıza yeni bir görünüm katarak, daha zengin bir kullanıcı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Xiaomi tarafından geliştirilen MIUI ROM ile Android telefonunuza farklı bir görünüm kazandırabilir, telefonunuzu daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Android’in açık kaynak kodlu olması sebebiyle pek çok geliştirici kendi özel ROM’larını yayınlayarak kullanıcıların beğenisine sunuyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi de bu işe girişen geliştiricilerden bir tanesi. CyanogenMod tabanlı bir işletim sistemi olan MIUI, görünüş bakımından iOS işletim sistemiyle büyük benzerlik gösteriyor. Çok hafif bir arayüzü olması ve stabil çalışmasıyla pek çok kişinin beğenisini kazanan bu ROM’un tek eksi yönü sadece Çince ve İngilizce dil desteği sunması.

ROM’da dikkat çeken ilk nokta şüphesiz kilit ekranı olsa gerek. Modern bir şekilde tasarlanan kilit ekranı, pek çok görevi de kilidi açmadan halletmenize imkan tanıyor. Neredeyse tüm akıllı telefonlar için uyumlu ROM geliştiren firma, bu anlamda övgüyü hak ediyor. Yukarıda verdiğimiz indirme bağlantısına tıkladıktan sonra cihazınızın modelini seçerek siz de bu ROM’u deneyebilirsiniz.

NOT: Bu işlemleri yaparken çok dikkatli olmalısınız. Eğer daha önce böyle bir şey yapmadıysanız, bilen birine danışmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde cihazınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilirsiniz.