MoboMarket Lite

MoboMarket Lite

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 78,263
  • DOSYA BOYUTU 3.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici MoboGenie

MoboMarket Lite uygulaması, Google Play'e alternatif olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulama marketi.

MoboMarket Lite uygulaması, Android akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz ve alternatif uygulama marketleri arasında yer alıyor. Her ne kadar Google Play pek çok konuda uygulamalar açısından yeterli olsa da, Google Play bulunmayan Çin üretimi Android cihazları kullananlar veya Google Play'in olanaklarını yetersiz bulanlar MoboMarket Lite'a göz atabilirler.

Uygulamanın arayüzünün Google Play kadar iyi olmamasına karşın sahip olduğu olanakların ondan pek geri kalır yanı yok. Google Play'de yer alan kısıtlamalardan dolayı uygulamaların en güncel sürümlerine ulaşabilmek genellikle biraz geç gerçekleşirken, MoboMarket'te bu durum ortaya çıkmıyor ve hangi uygulama en son sürümündeyse hemen güncelleme yapmak mümkün hale geliyor.

Cihazınızda yüklü olan uygulamalar ve MoboMarket içerisinde yaptığınız tercihlere göre karşınıza çıkan uygulama ve oyun önerileri de değişiklik gösteriyor. Bu nedenle uygulamanın akıllı olduğunu ve kullanıcının alışkanlıklarını öğrenebildiğini eklemek gerek.

Uygulama indirme işlemleri sırasında operasyonun geçici olarak durdurulabilmesi ise yine Google Play'de yer almayan ancak MoboMarket'te bulunan özellikler arasında. Böylece internet bağlantınızın geçici olarak kesilmesi halinde hemen indirmeyi durdurabiliyor, bağlantı geri geldiğinde uygulamayı indirmeye devam edebiliyorsunuz. Özellikle çok büyük boyutlu oyunların indirilmesi esnasında bunun aranan bir özellik olduğunu söyleyebilirim.

Fakat uygulamanın sahip olduğu uygulama ve oyun seçeneklerinin Google Play kadar geniş olmadığını da unutmamalı. Bu durum uygulama ve oyun geliştiricilerinin MoboMarket Lite'ta yer almayı seçmeleri halinde gelecekte daha iyi bir hale gelecektir.