MyShake

MyShake

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 201
  • DOSYA BOYUTU 12.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici UC Berkeley Seismologicial Laboratory

MyShake mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir deprem ölçme - uyarma aracıdır

MyShake aslında bir akademik proje olarak ortaya çıkan ve mobil cihazınız aracılığıyla deprem ölçümü yapmanıza ve deprem uyarısı almanıza yardımcı olan bir uygulama.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir deprem uygulaması olan MyShake, California Üniversitesi bünyesinde hazırlanmış ilginç bir uyarı ve ölçüm mekanizması. MyShake temel olarak sarsıntıları algılamak için mobil cihazınızın hareket sensörünü kullanıyor. Bu sensörler mobil cihazlarınız açıkken sürekli olarak çevrenizdeki titreşimleri algılıyor ve yaşadığınız sarsıntının deprem olup olmadığını tespit edebiliyor. Basit bir sisteme sahip olan uygulama, rasathanelerde kullanılan deprem ölçüm mekanizmalarının daha az gelişmiş bir versiyonunu telefonlarımıza ve tabletlerimize taşımakta.

MyShake uygulamasıyla Californiya Üniversitesi depremlerden önce kullanıcılara uyarılar gönderilebilecek geniş bir ağ kurmayı hedefliyor. Ayrıca uygulama kullanımından elde edilen veriler depremlerin etkilerinin azaltılması için yapılan çalışmalarda kullanılacak.

MyShake içerisinde depremlerle ilgili tedbirler ve tarihte yaşanan büyük depremlerle ilgili bilgilere de yer verilmekte.