Office Lens

Office Lens

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 4,300
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Microsoft Corporation

Office Lens, Microsoft tarafından geliştirilen belge tarama ve dönüştürme uygulaması ve Android için de ücretsiz.

Office Lens, Microsoft tarafından geliştirilen kolay kullanımlı bir belge tarama ve dönüştürme uygulaması. Windows Phone platformunun ardından Android için yayınlanan ve cihazımıza ücretsiz indirip kullanabildiğimiz uygulama ile belgelerimizi taratmanın haricinde çektiğimiz fotoğrafları Word ve PowerPoint formatında kaydedebiliyoruz.

Not: Office Lens önizleme sürümünü indirebilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

İlk olarak Windows Phone cihazlar için indirilmeye sununlan Office Lens, Android platformunda önizleme sürümü olarak geliyor. Bu açıdan daha önce uygulamayı Windows Phone cihazınızda kullandıysanız tüm özellikleri göremeyeceğinizi söyliyim. Ufak bir notun ardından uygulamaya dönecek olursak Office Lens, tıpkı Scanner Pro, Scanbot, Evernote gibi çalışıyor ancak farklı olarak Office entegre edilmiş.

Elimizdeki bir belgeyi veya toplantıda konuşulanların yer aldığı beyaz tahtayı aynen olduğu gibi Android cihazımıza aktarmamıza yardımcı olan uygulamanın kullanımı ise son derece basit. Hemen geçebileceğiniz tanıtım ekranından sonra ana ekrana ulaşıyor ve kamera butonuna dokunarak belgenin fotoğrafını çekiyoruz. Sonrasında dilersek belge üzerinde kırpma, döndürme gibi işlemler yapıyor ve belgemizi kaydediyoruz. Belgeyi OneNote’a, OneDrive hesabımıza doğrudan kaydedebildiğimiz gibi bir Word veya PowerPoint dosyası olarak ta kaydedebiliyoruz.

Belge tarama ve dosya dönüştürme (Resimleri PDF, Word ve PowerPoint formatına çevirme) işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilen Office Lens ile Android cihazımızda bulunan doküman ve fotoğrafları da aktarıp düzenleyebiliyoruz. Diğer bir deyişle fotoğrafını çektiğimiz bir belgeyi pdf formatına hızlıca çevirip dilediğimiz kişiye gönderebiliyoruz.