Opener

Opener

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 75
  • DOSYA BOYUTU 0.30 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Tiny Opener

Opener, dosyalarınızı sıkıştırmak ve açmak için kullanabileceğiniz ücretsiz, hızlı ve sistemi yavaşlatmayan bir Windows 8.1 uygulaması.

Opener, Windows 8.1 tablet ve bilgisayarınızdaki sıkıştırılmış dosyaları açmak, mevcut dosyalarınızı sıkıştırmak için kullanabileceğiniz ufak boyutlu bir uygulama. Popüler tüm formatları destekleyen uygulamanın arayüzü de oldukça sade.

Windows tabanlı tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen çok sayıda popüler dosya sıkıştırma ve açma uygulaması var. Lakin bunlar ya ücretli – deneme sürümü olarak karşımıza çıkıyor ya da gerek sıkıştırılmış dosyaları açarken gerekse de sıkıştırma esnasında bilgisayarımızın performansını ciddi anlamda etkiliyor ve diğer işlerimize devam edebilmek için işlemin bitmesini sabırla beklememiz gerekiyor. Opener uygulaması bu bekleyişe son vermek amacıyla hazırlanmış, sadece dosya sıkıştırma ve açma işlemlerini yapabildiğiniz bir Windows uygulaması.

Oldukça ufak boyutlu olan uygulamanın arayüzü de oldukça basit tasarlanmış. Uygulamayı açtığınızda karşınıza iki seçenek çıkıyor. “Open File” ile sıkıştırılmış dosyanızı açıyor, “Compress File” seçeneğiyle de dosyayı sıkıştırıyorsunuz. Burada en beğendiğim nokta dosyaları açma seçeneğinde doğrudan en sık kullanılan klasörlere gitme kısayolu sunması oldu. Sıkıştırılmış dosyanız indirilenler klasörünüzde veya masaüstünüzde ise doğrudan tek tıkla ulaşabiliyorsunuz; aramanız gerekmiyor. Tabii ki dosyanız bunlar dışında bir yerde ise “Other” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Sıkıştırılmış dosyaya parola koyma, ciltlere bölme, yüksek hızda sıkıştırma gibi ek seçenekler sunmayan çok daha basit bir dosya sıkıştırma ve açma uygulaması olarak karşımıza çıkan Opener, hızlı çalışması, sistemi yormaması ve de ufak boyutlu olması ile tercih edilebilir.